Jest w Warszawie dzielnica, która żyje po swojemu – wolniej, spokojniej. Saska Kępa. To właśnie tam Grzegorz Sołtysiak, pisarz, historyk  i varsavianista, w niedzielę 12. sierpnia, zabierze was w historyczno-kwiatowo-literacką podróż. Jej tłem będą najpiękniejsze ogrody stolicy zgłoszone do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. 

Niezwykły spacer po Saskiej
Grzegorz Sołtysiak to współautor książki „Warszawa. Ballada o okaleczonym mieście”, autor cyklicznych programów telewizyjnych, m.in. „Kulisów PRL-u” oraz „Filmowego przewodnika po Warszawie”, dawniej współpracownik Radia Wolna Europa.

Sołtysiak zabierze was na Saską Kępę, gdzie tuż za rondem Waszyngtona zaczyna się specyficzny mikroświat najbardziej malowniczej części miasta. Podczas spaceru porozmawiacie m.in. o jej słynnych mieszkańcach: Mieczysławie Foggu, Marianie Hemarze, Witoldzie Lutosławskim czy Agnieszce Osieckiej. 

Będzie to opowieść nie tylko o miejscach i ludziach, ale także o modzie, muzyce, poezji, ogrodach i kwiatach. Uczestnicy tego wyjątkowego spaceru poznają sekrety Saskiej Kępy, przejdą się śladami najpiękniejszych obiektów zgłoszonych do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, a także poznają jego historię, która sięga lat 30.

Zbiórka: Stadion Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, brama nr 3
Data: 12. sierpnia
Start: 11.00
Wstęp Wolny!

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany