L’avanti to niedawno otwarta restauracja przy ulicy Grzybowskiej. W nowoczesnym wnętrzu skosztujemy smaków włoskich z wyrazistą polską nutką. To fajne miejsce na lunch, kolacje i drineczka.

Fot. L’avanti

L’avanti – co polecamy?
Karta L’avanti jest naprawdę spora, dlatego każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Z przystawek zdecydowałyśmy się na klasycznego tatarka i stynki smażone w całości, czyli małe panierowane rybki. Trochę klasyki i odrobina morskiego klimatu. Przystawki były smaczne – morski smak przywołał tęsknotę za wakacjami, a tatar przypomniał pyszną klasykę. Jedyny minus? Zabrakło nam odrobinki przypraw. Poza tym – jest nieźle!

Fot. Warsawholic

Fot. Warsawholic

Przy wyborze drugiego dania postawiłyśmy na steka i kaczkę z sezonowego menu. Stek został wysmażony tak, jak sobie tego życzyłyśmy (medium-rare) i był naprawdę DOSKONAŁY. O kaczce również nie można powiedzieć nic złego – mięsko było delikatne, a słodkawy sos doskonale dopełniał smaku. Dodatek w postaci kopytek sprawił, że po drugim daniu byłyśmy już baaardzo najedzone. No, ale przecież nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie skusiły się na deser.

Stek w L’avanti był pyszny! Fot. Warsawholic

Kaczka była nie tylko smakowita, ale też pięknie podana Fot. Warsawholic

Deserki i drinki
Tutaj znowu – trochę klasyki polskiej i śródziemnomorskiej, czyli – serniczek i tiramisu. Obydwa desery były przepyszne i choć do tej pory sądziłyśmy, że nasze osobiste wypieki są najlepsze, tutaj widzimy sporą konkurencję Delikatne, słodkie (ale nie za bardzo) i mimo że byłyśmy pełne, zjadłyśmy wszystko, do ostatniego okruszka.

Sernik rozpływał się w ustach Fot. Warsawholic

W menu znajdziecie również sałaty, pizze i pasty. W ciągu tygodnia dostępne jest również, codziennie inne, menu lunchowe, zatem pracownicy z pobliskich biurowców powinni być zadowoleni.

W L’avanti napijecie się też winka i mnóstwa smakowitych drinków, które pozwolą wyluzować się po ciężkim dniu i dobrze rozpocząć weekend. Wybierzecie się?

L’avanti
ul. Grzybowska 5

Godziny Otwarcia
poniedziałek-piątek: 8.00 – 00.00
sobota – niedziela: 12.00 – 00.00

Zdjęcie wyróżniające: L’avanti

 

About The Author