Już dziś w Teatrze nad Wisłą obejrzymy spektakl „CASTING. Poczekalnia”. Sztuka powstała na podstawie tekstu „Poczekalnia”, a wyreżyserował ją Jakub Wons. Sebastian Cybulski i Andrzej Popiel uchylą rąbka tajemnicy z życia aktora i rozbawią Was do łez! 

Teatr nad Wisłą w Pomoście 511
To przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko los rzuca kłody pod nogi. Być może dlatego, że ich ideały nie przystają do wartości, jakim hołduje współczesność.

Obaj nie są i nie chcą być celebrytami z tabloidów, znanymi tylko z tego, że są znani. Pamiętają o Wyspiańskim czy Szekspirze, o swoich wielkich rolach u tych autorów, ale pamiętają również swoje zawodowe porażki oraz walkę o tę samą kobietę, którą obaj przegrali. Jednak wciąż mają szansę na sukces, na cud.

Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy i szansą na uwielbienie tłumów. Przecież właśnie ważny producent znowu chce ich obsadzić w wielkiej roli. Problem polega na tym, że rola jest jedna, a ich jest dwóch.

Jest to polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach. Historia opowiedziana od strony kulis, teatr w teatrze. Na scenie Pomostu wystąpią dla Was Sebastian Cybulski i Andrej Popiel. Będzie super!

Miejsce: Pomost 511
Data: 7. sierpnia
Start: 20.30
Wstęp wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany