Lata 70- te, glam rock i ruchy LGBT – czyli “Idol” Todda Heynesa już w niedzielę w letnim Kinie po Zachodzie Słońca w Pomoście 511! Zdaje się, że nikogo nie trzeba namawiać – po prostu przyjdźcie i poczujcie wspaniałą nadwiślańską atmosferą! Wstęp wolny!


Kino po Zachodzie Słońca

W ramach cyklu Kino po Zachodzie Słońca, w nadwiślańskim Pomoście 511, przez całe lato prezentowane są mniej oczywiste klasyki kinematografii z lat 90-tych. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się projekcja filmu “Idol” Todda Heynesa. Pod gołym niebem, na dużym ekranie zobaczcie zaskakującą i porywającą historię glam rocka. 

Chyba każdy zgodzi się, że do kina najlepiej wybrać się pod osłoną nocy. Dlatego w letnie upały rozstawiamy leżaki tuż po zachodzie słońca, by cieszyć się chłodniejszym wieczorem, a także repertuarem wysokiej klasy. Towarzystwo przepysznych drinków i Wisły w tle, na pewno będą cudownym dodatkiem do kinowej uczty. Wstęp jest bezpłatny, a ciekawe propozycje filmowe wyświetlane są co tydzień!

W niedzielę na ekranie Pomostu 511 pojawi się film, który w 1998 roku wywołał wiele kontrowersji wśród krytyków i widzów, aby ostatecznie zostać okrzykniętym kultowym. Opowiada on historię dziennikarza, który po latach postanawia odgrzebać historię legendarnego muzyka, który zniknął bez śladu i ułożyć ją na nowo. Postać fikcyjna – Brian Slade – stworzona na potrzeby “Idola”, nawiązuje do historii kariery Davida Bowiego, zaś jego filmowy kochanek Curt Wilde, to uosobienie cech Iggy’ego Poppa, czy Freddiego Mercury’ego. Nic nie jest powiedziane wprost, dlatego film ten jest kopalnią smaczków i odniesień do słynnych historii i osobowości rocka z lat 70-tych. Oprócz niesamowitej ścieżki dźwiękowej, prawdziwą ucztą dla zmysłów będzie estetyka filmu – odjechane stroje i stylizacje.

W kolejnych tygodniach zobaczymy jeszcze:

“Nagi lunch” Davida Cronenberga
“Buena Vista Social Club” Wima Wendersa
“Barton Fink” braci Coen
“Zwiąż mnie” Pedro Almodovara

Miejsce: Pomost 511
Data: 5. sierpnia
Start: 21.00

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany