63 dni – dokładnie przez tyle można obejrzeć mobilną wystawę, dedykowaną Powstańcom Warszawskim. Do 2 października niezwykła ekspozycja, pt. „Pamiętam- Pomagam” będzie ulokowana w wybranym autobusie linii 222.

Pamiętam-pomagam: wyjątkowa wystawa w autobusie lini 222
Decyzja o współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych i Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego zapadła niemal natychmiast. Fundacja, powstała w 2017 roku, aktywnie inicjuje działania, które z jednej strony pomagają godnie żyć bohaterom wojennym, z drugiej natomiast dbają o pamięć i nagrobki nieżyjących Powstańców. Linia 222, w której znajduje się ekspozycja to popularna trasa turystyczna, która przejeżdża przez takie miejsca jak Aleje Ujazdowskie, Trakt Królewski czy Stare Miasto. Wystawa będzie dostępna w autobusie przez 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie.

Wystawa pt. „Pamiętam-Pomagam” przedstawia fotografie prezentujące sceny walk z Powstania Warszawskiego zestawione z aktualnymi zdjęciami ich uczestników. Grafiki zostały opatrzone krótkimi tekstami, zachęcającymi do wspierania działań Fundacji i kultywowania pamięci o wydarzeniach sprzed ponad 70 lat. Ekspozycja została zaaranżowana tak, by podczas przejazdu wszyscy pasażerowie mieli możliwość zetknięcia się ze zdjęciami. Dodatkowym elementem jest 30-sekundowy pokaz slajdów wyświetlany na monitorach dostępnych w autobusach. Nagranie przygotowano na podstawie filmu, w którym Fundacja zachęca do włączenia się do pomocy na rzecz Powstańców.

Miejsce: Autobus linii 222
Czas trwania wystawy: 1. sierpnia – 2. października

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany