Cykl „Teatr na leżakach” powraca! Widzowie w całym kraju pokochali widowiska Teatru Pijana Sypialnia. Spektakle pod gołym niebem z perspektywy leżaka i piknikowego koca zobaczyło już tysiące osób. 1 sierpnia rusza czwarta edycja projektu. Na początek widowisko muzyczne „Wodewil Warszawski”. Zabierzcie ze sobą koce!

Teatr Pijana Sypialnia

Do „Teatru na leżakach” przychodzi się w spodenkach i klapkach. Można przyjść z psem albo przyjechać rowerem. Przychodzi się całą paczką znajomych albo z rodziną. W trakcie spektaklu popija się zimne napoje i robi zdjęcia. To wydarzenie, które łączy teatr z wakacyjną, festiwalową atmosferą. To jedyny taki projekt w kraju, a dzięki Teatrowi Pijana Sypialnia fanów spektakli pod gołym niebem przybywa z roku na rok.

Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia: Po raz kolejny areną „Teatru na leżakach” stanie się Prochownia Żoliborz. Staramy się, żeby miejsca, w którym występujemy wyróżniały się wyjątkowym klimatem i urokiem. W tym roku wyjątkowa jest również data startu naszego cyklu. To dlatego 1 sierpnia, w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zagramy widowisko muzyczne „Wodewil Warszawski”. Powspominamy przedwojenną stolicę, przywołamy zapomniane piosenki i tańce. To spektakl dla całych rodzin.

Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta.

Druga część widowiska to t, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia; gdzie celebryci prześcigają się w prezentowaniu swoich sposobów na realizowanie wyjątkowej i pełnej sukcesów kariery.

Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie…
Teatr Pijana Sypialnia to największy zawodowy i niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

Miejsce: Prochownia Żoliborz
Data: 1. sierpnia
Start: 20.00
Wstęp wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany