Rejsy po Wiśle drewnianą łodzią wyjętą wprost z filmu Wesa Andersona to nie żarty, a atrakcja w zasięgu ręki każdego, kto znajdzie się blisko warszawskiego brzegu rzeki. Przez cały weekend możesz pływać z załogą Floty 511 na trasie najfajniejszych nadwiślańskich miejscówek: Pomost 511 – Plaża Poniatówka – BarKa – Przystań Nowa Fala i z powrotem. Oprócz stałej trasy, w ofercie są też rejsy na zamówienie, które pozwolą eksplorować miasto w sposób, jaki nie zaoferuje Ci żaden przewodnik.

Flota 511, Bulwar Flotylli Wiślanej w Warszawie.

Kto powiedział, że lato w mieście nie może być pełne wakacyjnej beztroski? Na pewno nie ekipa Floty 511, która spędza całe wakacje na Wiśle. Każdy, kto chce złapać nieco szerszej perspektywy na miasto i posłuchać zwariowanych “rzecznych opowieści” podczas rejsów z kapitanem jest więcej niż mile widziany. Przystań mieści się przy Bulwarze Flotylli Wiślanej, przy plaży Pomostu 511, ale wcale nie jest powiedziane, że to właśnie jedyne miejsce, gdzie można dostać się na pokład. Stylowe Baty – tradycyjne drewniane łodzie, zatrzymują się przy najbardziej popularnych miejscówkach nad Wisłą, tak więc imprezowanie po dwóch stronach rzeki, nigdy nie było prostsze! Na pokład możecie wskoczyć z Pomostu 511, z plaży Poniatówki, BarKi przy Placu Zabaw, a od tego roku również z Przystani Nowa Fala przy Muzeum nad Wisłą.

W każdy weekend, od 14:00 do 20:00 łodzie Floty 511 kursują po stałej trasie klubowej. Pokonanie jednego odcinka to symboliczny koszt 5 zł od osoby. Wrażenia? Bezcenne.

Flota 511 chętnie zapuści się nieco dalej, w głąb Wisły, gdzie min. będziecie mogli podbić “znikającą wyspę”, czy też wybrać się na Plażę Romantyczną w dzielnicy Wawer. To idealny pomysł na romantyczny wieczór przy zachodzie słońca – oglądanym bezpośrednio z wody czy też zwiedzanie miasta z nowej perspektywy. Dla bardziej wymagających, organizowane są także indywidualne rejsy, które można samodzielnie zaplanować. Na każdą z łodzi zmieści się do 10 pasażerów, a sama wyprawa kosztować może już od 14 zł od osoby.

Flota 511

Flota 511 powstała z prawdziwej pasji do nadwiślanych klimatów i inspiracji z “Podwodnego życia ze Stevem Zissou” Wesa Andersona. Nasza załoga kocha przygody i uwielbia Wisłę, dlatego zdecydowaliśmy zapuścić się nieco dalej, niż tylko na brzeg rzeki. Zapraszamy na rejsy, które sprawią, że przestanie Wam się chcieć wychodzić na ląd – mówi główny kapitan i pomysłodawca Floty 511, Ivan Ivanov.

Bez wątpienia, pokłady Floty 511 to doskonała alternatywa na wakacyjne dni w mieście. Podczas rejsu z ekipą Floty 511 będziecie mogli poczuć się jak na prawdziwej wyprawie, zanurzyć rękę w wodzie, poczuć jej prąd i wiatr we włosach. Od tego sezonu, oprócz kanałów w social media, funkcjonuje również strona internetowa – www.flota511.pl. Znajdziecie na niej nie tylko informacje i ciekawostki na temat łodzi oraz dostępnych rejsów, ale także szybko zarezerwujecie łódź na dowolnie wybraną datę i godzinę. Nie ma na co czekać, czas i rzeka płynie!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany