Od kilku dni neony świetnego artysty – Maurycego Gomulnickiego możecie oglądać w restauracji Biała na Saskiej Kępie. Świetny klimat!

Neony Maurycego Gomulnickiego pięknie ozdabiają restaurację Biała

Maurycy Gomulnicki na Saskiej Kępie
Restauracja Biała – zjedz i wypij, LETO i Contemporary Lynx Magazine zapraszają wystawę odbywającą się w modernistycznej “Willi Białej” na warszawskiej Saskiej Kępie. W magicznym ogrodzie elektrycznych, neonowych rozkoszy świetlnych autorstwa Maurycego Gomulickiego poczujecie się jak w bajce. 

Maurycy Gomulnicki – wystawa neonów w Białej

Artysta o neonach
– Będąc, tak jak ja, zdeklarowanym fetyszystą nie sposób nie poddać się magii neonu. Rysunki i napisy budowane kolorowym światłem mają w sobie coś idealnego, ekstatycznego i upajającego. Termin magia wydaje mi się przy tym wyjątkowo zasadny, neon bowiem posiada moc transformowania otaczającego go świata. Byle obskurna buda skąpana w jego poświacie zmienia się natychmiast w rajski zakątek, a prowincjonalna szarość w glorię metropolii – mówi Maurycy Gomulnicki. – To oczywiście tylko ułuda, lecz jakże pociągająca, jak efektowna i efektywna. Jest jednocześnie w neonie jakiś szczególny rodzaj szlachetności, prostoty w całym tym rozpasaniu, który szalenie mnie pociąga (…)

Piękna architektura, kolorowe neony, smakowite jedzenie i pyszne drinki. To nie może się nie udać. Wpadajcie koniecznie. 

Miejsce: Biała – zjedz i wypij
Wystawa potrwa do: 27. sierpnia
Wstęp Wolny!

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany