W lipcowe wieczory w Imce wystąpi plejada gwiazd.”Ludzie inteligentni” o zabawna i trafiająca w punkt relacji międzyludzkich sztuka, którą wyreżyserował Olaf Lubaszenko. W lipcu będziecie mieć dwie szanse na jej zobaczenie.

“Ludzie inteligentni” w Teatrze Imka
Trzy pary grane przez wytrawnych aktorów: Izabela Kuna – Bartłomiej Topa , Magdalena Stużyńska – Rafał Królikowski i Magdalena Boczarska – Szymon Bobrowski przyjaźnią się od 15 lat, razem jeżdżą na wakacje i dobrze znają. A raczej tak im się wydaje… `Bohaterowie prowadzą pewien rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny. Szóstka przyjaciół. Trzy pary. Pozornie przemyślane rozstanie jednej z nich staje się początkiem fali międzypłciowych nieporozumień.

Bohaterowie sztuki Feyeta to ludzie inteligentni, dlatego, kiedy ich związek przestaje przypominać “obraz w kalejdoskopie” i wkracza w fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Jest zaskoczony, że nie spotyka się ze sprzeciwem z jej strony. Ich przyjaciele Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina mnożą teorie i domysły.

Para relacjonuje przyjaciołom swoje rozstanie, każde z nich przedstawia to samo zdarzenie z zupełnie odmiennej perspektywy. Zaburzony obraz staje się przyczynkiem do snujących się bez końca interpretacji i spekulacji. Powoli ujawnia się gra pozorów zdominowana przez potrzebę racjonalizacji, która odwraca uwagę od kluczowego pytania o prawdziwe emocje: co tak naprawdę czujemy? 

To może być coś naprawdę ciekawego. Najlepsi aktorzy, romans i sztuka. Zapowiada się dobrze!

Miejsce: Teatr IMKA
Daty: 12., 13. lipca
Start: 19.00
Bilety: 100 – 120 zł

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany