“Statki warszawskiej Wisły” to tytuł wystawy poświęconej jednostkom, które pływały na warszawskim odcinku Wisły. Wystawa odbędzie się w dwóch wyjątkowych miejscach na rzece – iBarce oraz Przystani Nowa Fala, przy bulwarze im. Gen. George’a Smitha Pattona w Warszawie.

Co zobaczycie na wystawy?
Za część wystawy poświęconą statkom odpowiedzialny jest Kapitan Waldemar Danielewicz. Dziś ma jedno z największych domowych archiwów dotyczących polskiej żeglugi, jest autorem tematycznych książek i jednym z największych znawców żeglugi śródlądowej w Polsce. Tysiące godzin spędzonych w archiwach i kontakty z kapitanami i załogami w całej Polsce oraz korespondencja z zagranicznymi miłośnikami żeglugi śródlądowej przyniosły efekty. To też dzięki temu możemy się dowiedzieć tyle o statkach pływających po warszawskim odcinku Wisły.

Dlaczego teraz? W tym roku mija 190 lat od pojawienia się w Warszawie nowoczesnego jak na owe czasy pierwszego parowca “Victory”, natomiast okrągłą setną rocznicę obchodzi powstała w grudniu 1918 roku Flotylla Wiślana. Na wystawie poznacie historię blisko 50 statków, które pływały po Warszawie, a także armatorów i porty na stołecznym odcinku Wisły. Druga część wystawy opowiadać będzie o portach i armatorach, a przygotują ją Anna Mistewicz i Zbigniew Tucholski

Miejsce: Nowa Fala, iBaka
Data wernisażu: 5. lipca
Start: 19.00
Wstęp wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany