Najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Warszawskiej Pragi jest naprawdę wyjątkowa. W czerwcu możecie obejrzeć tam obrazu autorstwa… szympansicy Lucy z warszawskiego ZOO. To nie wszystko!

Fot. Facebook/ Miasto Stołeczne Warszawa

Wystawa obrazów Szympansicy Lucy

To wydarzenie towarzyszące wystawie 90. urodziny warszawskiego ZOO. Do 23. czerwca możecie obejrzeć prace szympansicy Lucy z warszawskiego ZOO. A dzień później, 24 czerwca, w Warszawskim ZOO odbędzie się aukcja ośmiu obrazów malarki! Przyznajcie – zaciekawiliśmy was.

– Z szympansicą Lucy połączyła nas miłość do damskich torebek. Lucy vel Lucynka wychowała się wśród ludzi i może dlatego próbuje nas naśladować? Śpi pod kołderką, chętnie zamiata. Kilka lat temu odkryła, że lubi malować. Ponieważ artystka często oblizuje pędzel – maluje barwnikami spożywczymi. Jej płótna sprzedawane są na aukcjach. Osiągają cenę 500 zł! Te pieniądze przeznaczane są na ochronę goryli w ich naturalnym środowisku – opowiada kuratorka wystawy, Anna Mizikowska.

Fot. Facebook/ Miasto Stołeczne Warszawa

Szympansica Lucy maluje w ZOO od niemal 8 lat, a namalowany przez nią obraz trafił na nawet pocztówki i znaczki pocztowe. Kolory i ekspresja dzieł warszawskiej szympansicy uwiodły także projektantów jednej z firm odzieżowych, co zaowocowało powstaniem całej kolekcji ubrań.

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi
Wystawa potrwa do: 23. czerwca
Aukcja: 24. czerwca
Wstęp wolny!

Zdjęcie wyróżniające: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa, materiały prasowe

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany