Jeśli tęsknicie za tęczą na Placu Zbawiciela, mamy dobrą wiadomość na dobranoc – wraca! I to w wersji niezniszczalnej – żaden pożar nie będzie jej straszny. O co chodzi?

Choć tęcza przy Placu Zbawiciela wielokrotnie była podpalana, Warszawiacy dzielnie ją odbudowywali

Tęcza powraca na Plac Zbawiciela
Tęcza na Zbawixie to instalacja artystyczna, która – choć miała stanowić barwny i radosny element tkanki miejskiej – stała się symbolem hejtu. Była podpalana aż 7 razy, chociaż Warszawiacy długo nie poddawali się i wielokrotnie zbierali się, aby ją odbudować. Gdy na stałe zniknęła ze Zbawixa, na Placu zrobiło się szaro i smutno. Pojawiło się jednak iskierka nadziei. Tęcza, jak zapowiadają działacze LGBT+, wróci do Warszawy.

Za powrót tęczy odpowiedzialne są Stowarzyszenie Równości oraz Miłość nie Wyklucza, a także popularna marka lodów Ben&Jerry’s. Tym razem tęcza ma zostać wykonana z niełatwopalnych materiałów, aby uniknąć sytuacji sprzed lat. Miejmy nadzieję, że tym razem tęcza stanie się symbolem radości, miłości i przyjaźni, bo właśnie o to od początku chodziło. My nie możemy się doczekać i cieszymy się, że Plac Zbawiciela znowu ożywią kolory.

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany