W najbliższy weekend, 20-22 kwietnia, zajrzyjcie do Hali Gwardii na Światowy Dzień Książki, organizowany we współpracy z Fundacją Czuły Barbarzyńca. Weekendowe wydarzenie będzie “rozgrzewką” przed wypadającym 23. kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Światowy Dzień Książki – dlaczego 23 kwietnia?


23 kwietnia to data symboliczna dla literatury światowej. Na ten dzień przypada rocznica urodzin lub śmierci wielu wybitnych pisarzy, m.in. Cervantesa, Shakespeare’a, Nabokova 
i innych. Pomysł organizacji święta narodził się w Katalonii. Zgodnie z długą tradycją, w ten dzień obdarowywano kobiety czerwonymi różami, a z czasem kobiety zaczęły się odwzajemniać mężczyznom podarunkami w postaci książek.

Światowy Dzień Książki w Hali Gwardii – co w programie?

W programie weekendu w Hali Gwardii planujemy targ z ogromnym wyborem książek oraz spotkania z fascynującymi gośćmi – wybitnymi autorami i znawcami literatury. Pojawią się również książkowe atrakcje i animacje dla dzieciaków. 

Od soboty, 21 kwietnia, w Hali Gwardii będziecie mogli zobaczyć wybrane fotografie – portrety klasyków literatury XX i XXI wieku prezentowane na wystawie Mario Muchnik, fotograf w Instytucie Cervantesa.

Przez cały weekend w Hali Gwardii czekać na Was będzie ogromny kiermasz książek organizowany przez Fundację Czuły Barbarzyńca.

Program:
Sobota, 21 kwietnia
Godz. 8.00-18.00 – audycje Radia dla Ciebie prowadzone na żywo
Godz. 11.00-18.00 – salon książki, spotkania z autorami ulubionych książek i możliwość zdobycia autografów

Niedziela, 22 kwietnia
Godz. 11.00 – Czułe Czytanki, wydanie specjalne z udziałem Józefa Wilkonia (polskiego ilustratora, malarza, historyka sztuki) i Ewy Karwan-Jastrzębskiej (autorki literatury dla dzieci i młodzieży)

Godz. 16.00 – Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem  cyklu kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce. W trakcie spotkania porozmawiamy też o najnowszej powieści, która ukaże się w księgarniach 9 maja – „Żmijowisko”, a wśród gości rozlosowane zostaną 3 egzemplarze świeżutkich prebooków „Żmijowiska” jeszcze przed premierą.

Miejsce: Hala Gwardii
Daty: 20. – 22. kwietnia
Start: 11.00
Wstęp Wolny!

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany