Home WydarzeniaKulturalnie 15. FESTIWAL FILMOWY MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY

15. FESTIWAL FILMOWY MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY

by admin

Już w maju rusza największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce! 15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity – w Warszawie odbędzie się w dniach 11. – 20. maja 2018 roku. W programie festiwalu znajdziecie 100 premier dokumentalnych z całego świata, spotkania i debaty z twórcami, sekcje edukacyjne dla dzieci i seniorów oraz kino VR.

Millennium Docs Against Gravity Film Festival jako jedyny w Polsce odbędzie się równolegle w pięciu polskich miastach! Oderwij się od przyzwyczajeń i stereotypów… i otwórz się na świat prezentowany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy: kino dokumentalne.

27. kwietnia rusza sprzedaż biletów on-line na stronie docsag.pl oraz w kasach warszawskich kin: Kinoteki, Kina Luna i Iluzjonu. Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 13 do 17 zł. W “Pakiecie10+” – dostępnym WYŁĄCZNIE w kasach kin festiwalowych – cena jednego biletu wynosi 12 zł. Więcej informacji o biletach i zniżkach na stronie docsag.pl w sekcji „Informacje praktyczne”. W programie 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity:

NAJLEPSZE FILMY DOKUMENTALNE ŚWIATA

▫ nominowany do tegorocznych Oscarów® „Twarze, plaże” („Faces Places”) – reż. Agnès Varda i J.R. ▫ „Wędrówki ludów” („Human Flow”) – reż. Ai Weiwei, jeden z najbardziej znanych współczesnych chińskich artystów ▫ nagrodzony na Sundance 2018 “Genesis 2.0” (“Genesis 2.0”) – reż. Christian Frei i Maxim Arbugaev ▫ najlepszy dokument w sekcji Venice Classics na MFF w Wenecji 2018 „Książę i Dybuk” („The Prince and the Dybbuk”) – reż. Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski ▫ nagrodzony na tegorocznym Berlinale w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny „Walc Waldheima” („Waldheim Waltz”) – reż. Ruth Beckermann ▫ „Stając się zwierzęciem” („Becoming Animal”) – reż. Peter Mettler i Emma Davie ▫ „Człowiek delfin” („Dolphin Man”) o Jacques’u Mayolu, najpopularniejszym nurku w historii, którego życie stało się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit” – reż. Lefteris Charitos ▫ „Wielebny W.” („The Venerable W.”), najnowszy film nominowanego do Oscara® Barbeta Schroedera ▫ najnowszy film ulubieńca publiczności Festiwalu Madsa Brüggera „Wielka europejska zagadka papierosów” („The Great European Cigarette Mystery”) ▫ „Jutro albo pojutrze” („(Minding the Gap”) z Nagrodą Specjalną Amerykańskiego Jury za Przełomowy Film na tegorocznym Sundance – reż. Bing Liu …i wiele, wiele innych

DEBATY TEMATYCZNE

Organizowane z największymi organizacjami pozarządowymi i partnerami medialnymi:

▫ Debata z Amnesty International: Nacjonalizm w buddyjskiej Birmie. Od manipulacji do przemocy, po filmie “Wielebny W.” („The Venerable W.”, reż. Barbet Schroeder) ▫ Debata z miesięcznikiem Zwierciadło: Czy da się stworzyć tożsamość od nowa?, po filmie “Książe i Dybuk” („The Prince and the Dybbuk”, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski) ▫ Debata z miesięcznikiem „VICE Polska”: Ludzie, których nie było – o widzialności środowiska LGBTQ, po filmie „Queerama” („Queerama”, reż. Daisy Asquith) ▫ Debata z „Vogue Polska” po filmie „My, Margiela” („We Margiela”, reż. Menna Laura Meijer)

SPOTKANIA Z WYJĄTKOWYMI GOŚĆMI

▫ Szersze spojrzenie na filmy Madsa Brüggera („Ambasador”, „Idioci w Korei”) – spotkanie po jego najnowszym filmie „Wielka europejska zagadka papierosów” ▫ O filmowej trylogii zła Barbeta Schroedera – spotkanie po filmie „Wielebny W.” ▫ Hans Block i Moritz Riesewieck – spotkanie po filmie “Czyściciele Internetu” („The Cleaners”)

SCENA MUZYCZNA

Wystąpią artyści ściśle powiązani z prezentowanymi filmami:

▫ Tiger Lillies – autorzy ścieżki dźwiękowej do filmu – „Film o niczym” („In Praise of Nothing”) | 10 maja, Cafe Kulturalna ▫ Peter Mettler, reżyser filmu „Stając się zwierzęciem” („Becoming Animal”) – wystąpi z filmem dokumentalnym na żywo „Yoshtoyoshto” | 12 maja, Iluzjon ▫ DJ/VR set Petera Mettlera | 12 maja, barStudio ▫ Projekt Tutaj – po projekcji filmu „Pradawny las” („The Ancient Woods”) – wystąpią operator Kamil Gubała i muzycy polskiej sceny niezależnej: Piotr Bukowski, Hubert Zemler i nagrodzeni „Paszportami Polityki” Jakub Ziołek i Wacław Zimpel | 16 maja, Iluzjon ▫ DJ Lenar “Sopot 68” – po projekcji filmu „Okupacja 1968” („Occupation 68”) | 19 maja Cafe Kulturalna ▫ Plac Kobiet – z okazji 100-lecia praw wyborczych kobiet Plac Defilad oraz Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity organizują wyjątkowe święto upamiętniające to wydarzenie. Nazwiska specjalnie zaproszonych na wydarzenie gwiazd zostaną odsłonięte wkrótce. Wydarzenie odbędzie się 11 maja na Placu Defilad.

Więcej na stronie Festiwalu: www.docsag.pl Pełny program Festiwalu dostępny od 20. kwietnia! Sprzedaż biletów online na stronie Festiwalu od 27. kwietnia!

You may also like