Gościem najbliższych, kwietniowych Praskich Spotkań z Gwiazdą w Domu Kultury Praga będzie Michał Urbaniak – jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, urodzony w Polsce „obywatel świata”.

Wielki kreator muzyki fusion na Pradze

Michał Urbaniak zasłynął w świecie płytą „Tutu”, którą stworzył razem z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Artysta Zapraszał i bywał zapraszany do współpracy przez takie sławy światowego jazzu, jak m.in. Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul czy Kenny Kirkland. Jest liderem, kompozytorem, aranżerem wielu projektów.

Urbaniak występował na najważniejszych jazzowych festiwalach na świecie. Wielokrotnie nagradzany, zwyciężał w plebiscytach zagranicznych, a jego nazwisko znalazło się w prestiżowym „Down Beat”, wśród największych sław jazzu na pierwszym miejscu aż w pięciu kategoriach. Jest pierwszym na świecie skrzypkiem wynalazcą, który zagrał na pięciostrunowych skrzypcach, zbudowanych wg własnego pomysłu!

Od wielu lat związany z filmem i teatrem. Jest autorem muzyki do wielu filmów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. NIe tylko talent muzyczny, ale i osobowość i charyzma jazzmana została dostrzeżona przez filmowców. Urbaniak zagrał m.in w filmie „Mój rower”, czym podbił serca widzów i krytyków na całym świecie.

Spotkanie poprowadzi Radosław Mróz – dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Miejsce: DK Praga
Data:
17. kwietnia
Start:
18.00

Wstęp Wolny!

 

 

Zdjęcie: Bartosz Maciejewski

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany