Najnowsza propozycja Pawilonu Sztuki ERGO Hestia to wystawa malarstwa Izabeli Chamczyk pt. „Sensation”. Artystka, która jest finalistką 8. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, zaprezentuje swoje najnowsze prace, będące niezwykłym zapisem malarskiej ekspresji.


“Sensation” – co zobaczycie na wystawie?

Artystka tworzy bezkompromisowo z tego też słynie w środowisku. Odbiorcę przenosi w ekstatyczny stan współodczuwania sztuki, dlatego jej wystawy pozostają w pamięci na długo. Chamczyk udowadnia też, że w świecie szukającym nieustannie najodpowiedniejszego środka artystycznego wyrazu, siła wciąż tkwi w malarstwie „totalnym”.

Na wystawę “Sensation” składają się obrazy o intrygującej strukturze, kompozycji i barwach. Pozwalają one wejść odbiorcy w samą istotę malarstwa, w malarstwo “od kuchni”. Działania Izabeli Chamczyk wychodzą często poza przestrzeń ciała, dotyku, smaku i innych zmysłów. Inspirują ją obszary niepoznane, przekraczanie granic, osiąganie satysfakcji z drobnych doświadczeń, stwarzanie sytuacji skrajnych i emocjonalnych na granicy wytrzymałości; subtelnych i jednocześnie rozbrajających.

Wystawa “Sensation” odsyła odbiorcę w meandry sztuki procesualnej, w której liczy się nie tylko formalny rezultat, ale też i proces powstawania dzieła oraz jego wpływ na zmysły odbiorcy. Niezwykle istotnym elementem twórczości Izabeli Chamczyk jest bowiem współodczuwanie, pokazanie wrażeniowej istoty malarstwa, które pozwala na przekraczanie granic własnej osobowości i zachęca do porzucenia obowiązujących schematów.

Miejsce: Pawilon Sztuki ERGO Hestia
Wernisaż: 19. kwietnia
Wystawa potrwa do: 9. czerwca
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany