Centrum Sztuki Tańca zaprasza nie tylko na spektakle tańca współczesnego, ale również do udziału w bogatej ofercie edukacyjnej dedykowanej dorosłym i dzieciom. Kolejną, tegoroczną nowością jest Program Animacji. Finał jego pierwszej odsłony, zatytułowany „Wersja Demo”, będzie można zobaczyć już w pierwszy dzień wiosny. Z kolei 26 marca odbędzie się stały punkt repertuaru CST – poniedziałek ze spektaklami.


Artystyczne warsztaty z dziedziny tańca i teatru fizycznego

Program Animacji to artystyczne warsztaty z dziedziny tańca i teatru fizycznego dedykowane dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz osób o różnych możliwościach ruchowych. Każda odsłona programu zakończona zostanie pokazem „work in progress”. Wydarzenia odbywać się będą w przestrzeniach Domu Kultury Kadr.


Program Animacji – “Wersja Demo”

Zaprezentowany 21 marca choreograficzny perfomans pt. „Wersja Demo” rozpoczyna cykl pokazów w ramach Programu Animacji i stanowi zwieńczenie dwumiesięcznej pracy warsztatowej, która toczyła i toczy się pod okiem kuratorki pierwszej odsłony programu, Magdaleny Przybysz. W projekcie udział biorą młodzi performerzy z Warszawy w wieku 4-10 lat. Warsztat obejmuje elementy tańca współczesnego, gry i zabawy choreograficzne rozwijające wyobraźnie przestrzenną i ruchową oraz uczące wyrażania poprzez ruch myśli i uczuć, które zmierzają do pokazu „work in progress”.

Po performansie współtworzące projekt Ewa Tyralik, Kinga Boruń oraz autorka koncepcji, Magdalena Przybysz w rozmowie z publicznością przedstawią główne założenia nowoczesnych metod edukacyjnych opartych na demokratycznych zasadach. Publiczność, performerzy, opiekunowie, pedagodzy oraz rodzice będą mogli włączyć się do wspólnej rozmowy i refleksji.

“5 odsłon współczesności”

Centrum Sztuki Tańca w marcu, poza pierwszą odsłoną Programu Animacji, zaprasza również na jeden poniedziałek miesiąca pełen wydarzeń artystycznych dedykowanych młodzieży i widzom dorosłym. Tym razem przypadnie on na 26 marca. W programie znajdzie się pokaz pracy powarsztatowej organizowany w ramach cyklu warsztatów tańca współczesnego „5 odsłon współczesności”. Marcowa odsłona prowadzona jest przez Łukasza Czapskiego. W ramach pokazu będzie można przyjrzeć się z bliska tej technice Floorwork, która była tematem warsztatów. W dalszej części wieczoru obejrzeć będzie można dwa spektakle przygotowane przez kobiety. Pierwszym z nich stanie się spektakl „Enemy” w koncepcji i reżyserii Pauliny Święcańskiej, drugi zatytułowany „More” w koncepcji i choreografii Ramony Nagabczyńskiej.

Ramowy program na rok 2018 i szczegółowe informacje na stronach: centrumsztukitanca.eu


O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany