(Podobno)  nadchodzi wiosna, a wraz z nią kolejny numer „Przekroju”. Co w nim znajdziecie? Jak zwykle będzie ciekawie i wyjątkowo!

Co w nowym “Przekroju”?

Korespondent “Przekroju”, Łukasz Łuczaj, raportuje z budzącego się do życia lasu, a Dino Buzzati i Hans von Trotha demaskują sekrety ogrodów. Kolektyw WBD wziął się za uprawę rzeżuchy i odnosi na tym polu sukcesy. Tomasz Stawiszyński leci do Nowego Jorku, a nawet podróżuje w czasie. Spotkamy się dzięki temu z Douglasem Rushkoffem, który już w 1994 r. wróżył Internetowi wielką przyszłość, choć nikt mu wówczas nie wierzył. Poznamy też córkę rosyjskiego księcia, Helenę Bławatską, która o 100 lat wcześniej wróżyła całemu światu i odbywała podróże astralne. I chwała jej za to! Nie byłoby Gwiezdnych wojen bez wizyt Bławatskiej w kosmosie. A bez Janki Ipohorskiej nie byłoby „Przekroju”, redakcja przybliży więc tę postać czytelnikom i w ten sposób świętować będzie 73. urodziny pisma.

W roli komentatora zadebiutuje znany niektórym Albert Einstein. Katarzyna Nosowska nie śpiewa, lecz pisze o zdjęciach, które uwielbia. A Zbigniew Libera przybliża sylwetkę rzeźbiarza Henryka Kuny. W wywiadzie rysunkowym na pytania redakcji odpowiada znany z czarnego humoru Janek Koza. Grzegorz Kasdepke dowodzi, że czarny humor bywa też domeną dzieci, i dzieli się, traumatycznymi nieraz, wspomnieniami ze spotkań autorskich z nimi właśnie.
Jim Carrey opowiada o smutku komików i swojej walce z depresją. Wojciech Jagielski opisuje zemstę rodową na Kaukazie. Przeczytacie też opowiadanie Tove Jansson, w którym nie będzie Muminków.

Premiera już w najbliższą sobotę! Wybierzecie się do kiosku?

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany