Top 5: Pomysły na ten tydzień 12. – 15. marca

TOP 5: pomysły na ten tydzień. Czasem nie możemy doczekać się weekendu i mamy ochotę gdzieś wyjść w ciągu tygodnia, żeby chociaż na chwile oderwać się od rzeczywistości. W każdy poniedziałek proponujemy Wam 5 wydarzeń, które pomogą Wam przetrwać do piątku!

1. TYDZIEŃ MÓZGU 2018  – w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN w Warszawie odbędzie się kolejny Tydzień Mózgu! Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia będzie „MŁODY MÓZG“. Jak wyglądać powinien jego prawidłowy rozwój? Jak wygląda jego życie emocjonalne, kiedy głoduje? Czy to prawda, że dwujęzyczny mózg „wygląda“ i „zachowuje się“ inaczej od tego, który posługuje się tylko jednym językiem? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas wykładów, na których zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia z zakresu neurobiologii, psychologii i psychiatrii,
Data: 12. – 17. marca
Start: 17.00
Więcej info: FB EVENT

2. MARLINA: ZBRODNIA W CZTERECH AKTACH – obsypany nagrodami, przewrotny kobiecy western w autorskiej wizji indonezyjskiej reżyserki, “Marlina: zbrodnia w czterech aktach”, już 13. marca zostanie wyświetlony w Kinie Muranów. Specjalny, przedpremierowy pokaz filmu, zostanie poprzedzony spotkaniem z artystami Alicją Łukasiak i Grzegorzem Drozdem. Zaprezentują oni zdjęcia i materiały wideo zrealizowane podczas pobytu na wyspie Sumba – to w jej urzekających krajobrazach rozgrywa się subtelna, a zarazem pełna mocy historia zemsty tytułowej Marliny.
Data: 13. marca
Start: 20.30
Więcej info: FB EVENT

3. SPOTKANIE Z RALPHEM KAMIŃSKIM – Niezależne Zrzeszenie Studentów UW ma przyjemność zaprosić wszystkich na spotkanie z Ralphem Kaminskim – artystą młodego pokolenia i człowiekiem o niesamowitej wrażliwości. Zaledwie rok po wydaniu debiutanckiego albumu, Ralph ma na koncie występy na największych polskich festiwalach – Open’er Festival czy Kraków Live Festival, a także jest w trakcie drugiej trasy koncertowej, w ramach której wyprzedał m.in. warszawskie Palladium.
Data:  14. marca
Start:  18.00
Więcej info: FB EVENT

4. IMPROWIZACJE DO ROZMOWY: ANDRZEJ CHYRA – AGNIESZKA DROTKIEWICZ – kolejny spektakl z cyklu „Wieczór z Agnieszką” będący improwizacjami do rozmów w prowadzeniu Agnieszki Drotkiewicz. Poprzednio gospodyni programu gościła Marka Bieńczyka – pisarza, historyka literatury, enologa, autora esejów najwyższej próby, laureata nagrody literackiej Nike za powieść „Książka twarzy”. Jej kolejnym rozmówcą będzie Andrzej Chyra – aktor (od 2008 roku związany z Nowym Teatrem w Warszawie), a także reżyser teatralny i operowy. 
Data: 14. marca
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

5. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO – już w czwartek rozpoczyna się długo wyczekiwany Tydzień Kina Hiszpańskiego. Już po raz 18. udamy się w filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od centrum stołecznego Madrytu, przez Kraj Basków, po Katalonię i Andaluzję! Warszawska edycja przeglądu odbędzie się od 15. do 22. marca w Kino Muranów i Kino Luna.
Data: 15. -22. marca
Start: 20.00
Więcej info: FB EVENT

Wszystkie grafiki pochodzą z wydarzeń na Facebooku.

Zdjęcie wyróżniające: Anton Lukashuk

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany