Home WydarzeniaKulturalnie POWER MAMA: JAK GOTOWAĆ, ABY NIE ZMARNOWAĆ?

POWER MAMA: JAK GOTOWAĆ, ABY NIE ZMARNOWAĆ?

by admin

Cook Up na Dzień Kobiet proponuje warsztaty kulinarne dla wszystkich SuperMam! Podczas zajęć nauczycie się jak gotować, zgodnie z filozofią no food waste. Nic się nie zmarnuje, będziecie zaskoczone!

Power Mama – czego nauczysz się na warsztatach?

Na zajęciach podszkolisz się z ekonomii kulinarnej. Będzie o tym jak gotować szybko, smacznie i zdrowo, minimalizując przy tym straty podczas gotowania i nie marnując jedzenia. Na warsztatach nauczycie się jak przechowywać żywność: co mrozić, jak mrozić i w czym przechowywać jedzenie. Dowiecie się jak czytać daty ważności i przydatności produktów spożywczych.

Prowadząca zajęcia Jagna Niedzielska – Szefowa kuchni grupy kulinarnej Tygiel, propagatorka idei No Waste Food – opowie Wam także jak planować zakupy oraz przygotowywanie posiłków. Nauczycie się też jak minimalizować straty podczas gotowania oraz jak wykorzystywać resztki z gotowania i co rzeczywiście nadaje się do wyrzucenia. 

Power Mama – program warsztatów

– 30-minutowy bulion ze skórkami z twardych serów, kładzionymi kluskami z parmezanem i ziołami ze słoików – pasta na kanapki z warzyw z bulionu z chlebkiem z patelni – pizza ze spodu z gniecionych ziemniaków – lody z bananów ze słonym karmelem i chrupkami (poppingiem) z kaszy gryczanej – rozgrzewająca herbata z ogryzek jabłka i skórek

Spotkanie zakończy się degustacją wspólnie przygotowanych dań w formie obiadu. Zapowiada się wspaniała – pyszna i pożyteczna – zabawa! Wszystkie, przygotowane na zajęciach potrawy, będziecie mogły zabrać ze sobą do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach. UWAGA! Na zajęcia możesz zabrać swoje dzieci. Do dyspozycji Maluchów będzie kącik zabaw przygotowany przez markę Janod, przewijak oraz miejsce do karmienia Najmłodszych i akcesoria do jedzenia przygotowane przez markę Beaba. Miejsce: Cook Up Data: 8. marca Start: 11.00 Wstęp: 250 zł

 

You may also like