Kochamy kolaże, dlatego z radością przekazujemy Wam wiadomość o Międzynarodowej Wystawie Kolażu, która startuje już 15. lutego w Galerii Korekta!  

Międzynarodowa Wystawa Kolażu 

Wystawa organizowana jest we współpracy z Retroavangardą – portalem poświęconym promowaniu sztuki. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia, rozpoczynająca cykl wystaw kolażu. Kolekcja wystawiana w Korekcie – małej, offowej galerii sztuki współczesnej w centrum Warszawy, zaprezentuje wam prace 24 różnych artystów z całego świata.

Alvaro Sanchez

Kolaż od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w Polsce jak i za granicą – wielu twórców specjalizuje się w tej technice, jednak wystawy skupiającej aż tylu świetnych artystów z całego świata do tej pory w naszym kraju nie było. Wystawa ukazuje różnorodność stylów jakie możemy zaobserwować w sztuce kolażu, a także uświadamia jak trudne do opanowania jest to medium.

Międzynarodowa Wystawa Kolażu – artyści

Wszytkich artystów na co dzień znajdziesz w wirtualnej Retroavangardzie, która zaczęła swą działalność w 2016 roku od promocji artystów poprzez blog, internetową galerię sztuki, fanpage na FB i inne media społecznościowe, gdzie twórcy kolażu zawsze stanowili dużą grupę zainteresowanych. Dziś wirtualna galeria przeobraża się w realną wystawę w samym centrum Warszawy. 

Magda Łuczyńska

Artyści biorący udział w wystawie:
Allan Bealy (United States), Marta Caban (Poland), Da Collages (France), Vincent Demol (Belgium), Cinzia Farina (Italy), Antonio Martin Ferrand (Spain), William Hemmerdinger (United States), Aram Huerta (Mexico), Gene Johnson (United States), Anna Kłos (Poland), Marko Köppe (Germany), Suze LaRousse (Austria), Magda Łuczyńska (Poland), Koji Nagai (Japan), Wim Nival (Belgium) Mauricio Planel Rossiello (Brasil), Alvaro Sanchez (Guatemala), Anna Sandalaki (Greece), Christopher Scott (Ecuador), Jonathan Sirit (Venezuela / Spain), Pere Sousa (Spain), Magda Tertelis (Polska), Sara Vattano (Italy), Pola Vesper (Poland).

Kuratorami wystawy są dr Anna Kłos (założycielka Retroavangardy) i dr Dariusz Mlącki (właściciel galerii Korekta).

Miejsce: Galeria Korekta
Otwarcie wystawy: 15. lutego
Wystawa potrwa do: 3. marca
Wstęp Wolny

Zdjęcie wyróżniające: Antonio Martin Ferrand (kolaż z lewej strony),  Koji Nagai (kolaż z prawej strony)

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany