Nowy Rok to najważniejsze święto w chińskim kalendarzu. Obchodzi się go rodzinnie i ze smakiem. Warszawa na to święto nie pozostaje obojętna i również w stolicy znajdziesz miejsca, gdzie możesz je uczcić. Restauracja Pańska 85 na świętowanie chińskiego nowego roku zaprasza już od 16. lutego!

Chiński Nowy Rok na Pańskiej 65

Chińczycy bardzo hucznie obchodzą nadejście Nowego Roku, nazywane także Świętem Wiosny. Tradycyjnie trwa ono 15 dni, podczas których rodziny biesiadują przy wspólnym stole i obdarowują się prezentami. W chińskiej astrologii każdy rok powiązany jest z zodiakalnym zwierzęciem, 2018 przebiega pod znakiem Psa. Najważniejszym dniem obchodów Chińskiego Nowego Roku jest jego wigilia. Przygotowania w kuchni trwają od rana. Wspólne lepienie przez rodzinę popularnych pierożków Jiaozi ma przynieść bogactwo. Ciasto wyrabia się według tradycyjnej receptury a następnie wypełnia krążki farszem mięsno-warzywnym i podaje z sosem sojowym z octem lub ostrą papryką. Na wigilijnym stole nie może też zabraknąć ryby, która kojarzona jest z dobrobytem oraz słodkiego, lepkiego ryżu Niangao, symbolizującego trwałość relacji rodzinnych. W tym dniu popularne jest również wręczanie sobie drobnych prezentów takich jak owoce w cukrze, ciastka i cukierki czy czerwone koperty z pieniędzmi. O zmroku zaczynają się pokazy sztucznych ogni i wybuchy petard, które mają odstraszyć „zło”. Po wspólnym oglądaniu iluminacji, rodziny wracają do dalszego biesiadowania przy grzanym winie – wspólny czas celebrują przy grach i rozmowach do rana.

Warszawska restauracja Pańska 85 przygotowała wiele atrakcji nawiązujących do tradycyjnych obchodów Chińskiego Nowego Roku. W specjalnie przygotowanym menu królować będą noworoczne potrawy takie jak pierożki, różne odmiany ryb i mięs oraz słodkości. Dla chętnych organizowane będą warsztaty lepienia Jiaozi oraz kaligrafii. Nie zabraknie też pokazów sztucznych ogni i małych podarunków dla gości. Wybierzecie się?

Miejsce: Pańska 85
Data: 0d 16. lutego

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany