Już w najbliższy piątek Kino Elektronik zaprasza na pokaz najlepszych krótkometrażowych filmów polskich. Po projekcjach będziecie mieli też okazję wziąć udział w spotkaniach i sesjach Q&A z twórcami.

Najlepsze polskie 30′ – o co chodzi?

Okazuje się, że dwa kwadranse to czas wystarczający, aby opowiedzieć wspaniałe historie, które na długo zapadną Wam w pamięć.  W piątek wpadnij na spotkanie z najlepszymi polskimi filmami krótkometrażowymi. Nie zabraknie emocji, śmiechu i powodów do wzruszeń. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

Najlepsze polskie 30′ – program

Najpiękniejsze fajerwerki ever/The Best Fireworks Ever
reż. Aleksandra Terpinska | Polska 2017 | 28 min.
Jeden dzień z beztroskiego życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmienić swoje plany na przyszłość.

60 kilo niczego / 60 Kilos of Nothing
reż. Piotr Domalewski | Polska 2017 | 27 min.
Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

Kadr z filmu “60 kilo niczego”

Amerykański Sen/ American Dream
reż. Marek Skrzecz | Polska 2016 | 26 min.
Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu!

Kadr z filmu “Amerykański sen”

Miejsce: Kino Elektronik
Data: 26. stycznia
Start: 20.00
Bilety: 20 zł (normalne), 16 zł (ulgowe)

Info: FB EVENT 
Zdjęcie wyróżniające: kadr z filmu “Najpiękniejsze fajerwerki ever”

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany