Dwóch artystów. Dwie odmienne osobowości. Dwa różne temperamenty i jedna sztuka, która stała się początkiem przyjaźni. Już w kolejny poniedziałek, 29. stycznia, zajrzyjcie do Piekła nad Niebem na przedpremierowe spotkanie z autorami książki „Detoks. Zdzisław Beksiński. Norman Leto. Korespondencja, rozmowa.” 

“Detoks” w Niebie

„Mimo mgieł i ogni sztucznych, zadaje Pan bardzo konkretne pytania, więc wypada na nie konkretnie odpowiedzieć…” – korespondencja Beksińskiego i Leto, to historia ponadpokoleniowej przyjaźni dwóch mądrych i niezwykle uzdolnionych, w wielu kierunkach sztuki, artystów. W tej korespondencji jest dużo o warsztacie malarskim, fotograficznym czy pracy na programach graficznych. Beksiński dzieli się swoją wiedzą malarską i fotograficzną, a Norman Leto próbuje wprowadzić Beksińskiego w świat programów 3D. Z korespondencji dowiecie się też , w jaki sposób malują obaj artyści, a także jakich do tego używają farb i odczynników, co może być świetnym przewodnikiem dla adeptów malarstwa, ale też ciekawostką dla laików.

Książka ta zawiera również ponad 300 kolorowych zdjęć, które przedstawiają dotąd nigdzie nie publikowane obrazy obu panów m.in. podczas malowania. Na tych zdjęciach zobaczycie jak powstawały dzieła Beksińskiego i Leto, co czyni ten materiał absolutnie unikatowym. Książka „Detoks” składa się z dwóch części – wywiadu rzeki z Normanem Leto (Łukaszem Banachem), na temat znajomości artysty ze Zdzisławem Beksińskim oraz korespondencji między artystami, żyjącymi w różnych światach, których połączyła miłość do sztuki.

To spotkanie może być naprawdę interesujące, warto się wybrać!

Miejsce: Piekło nad Niebem
Data: 29. stycznia
Start: 19.00
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany