Nieśmiertelny operowy thriller, „Tosca” Giacoma Pucciniego, 
powraca na scenę The Metropolitan Opera w nowej, 
arcyklasycznej inscenizacji Sir Davida McVicara. 
Transmisja spektaklu do kin na całym świecie już 27 stycznia. To wyjątkowa okazja, aby wybrać się do Nowego Jorku, nie wyjeżdżając z Warszawy!

“Tosca” – spektakl na najwyższym poziomie

Autor scenografii i kostiumów John Macfarlane spędził w Rzymie wiele tygodni, szkicując historyczne budowle, w których libreciści umieścili akcję opery. Jest to zatem inscenizacja dla miłośników opery klasycznej, bogata scenograficznie i wierna librettu. W głównych partiach wystąpią: Sonya Yoncheva jako aktorka Floria Tosca, Vittorio Grigolo jako zakochany w niej malarz Mario Cavaradossi i Željko Lučić jako baron Scarpia. Orkiestrę poprowadzi Emmanuel Villaume.

Libreciści Pucciniego i sam kompozytor precyzyjnie osadzili wydarzenia dziejące się w dziele w konkretnych miejscach w Rzymie i konkretnych dniach roku 1800. Może dlatego „Tosca”, jak żadna inna opera, opiera się inscenizatorom, którzy chcą uwspółcześniać dzieła, przenosząc ich akcję w inny czas i miejsce. Takich zapędów nie ma Sir David McVicar, który przygotowuje nową inscenizację dla Met. Ma za to zamiar odzwierciedlić rozmach partytury Pucciniego, nadając monumentalne kształty miejscom akcji: kościołowi św. Andrzeja della Valle, pałacowi Farnese i tarasowi zamku św. Anioła. W rolach śpiewaczki Florii Toski i zakochanego w niej malarza Cavaradossiego, oboje zaplątanych w polityczne śledztwo okrutnego prefekta Scarpii, wystąpią najgorętsze gwiazdy dzisiejszej opery.

Miejsce: LISTA KIN W WARSZAWIE
Data premiery: 27. stycznia
Start: 18.55

Zdjęcie wyróżniające: thirteen.org

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany