Widowisko „Wesele” Teatru Pijana Sypialnia, to największa produkcja niezależna w kraju. Na scenie wystąpi aż stu wykonawców: aktorzy, Filharmonia i Zespół wokalny Pijanej Sypialni oraz Zespół taneczny „Woda na młyn”. To muzyczna opowieść z rozmachem inspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”


Twórcy widowiska na pierwszy plan wysuwają kobiety. Przede wszystkim zaś stereotypy związane z miejscem kobiety w społeczeństwie, w rodzinie, w relacjach z mężczyznami i dziećmi. Spektakl pozbawiony jest linearnej akcji dramatycznej – to zestawienie portretów emocjonalnych wybranych postaci z obrazami tanecznymi i muzyką. Sylwetki bohaterów zaczerpnięte z „Wesela” Wyspiańskiego, niczym współczesne widma, objawiają się na scenie aby rozwiązać swoje dawne sprawy; okrzyczeć nas i przywołać do porządku… ale też rozbawić. To widowisko dla tych, którzy mają poczucie humoru i dystans do siebie i otaczającej nas rzeczywistości. Spektakl porywa ogromem obsady, rozbudowanym tańcem i muzyką na żywo; chóralnym, wielogłosowym śpiewem i nowoczesnym podejściem do klasycznego tekstu.

Klasyczne “Wesele” Wyspiańskiego w nowoczesnej interpretacji? My jesteśmy an tak, a znając możliwości Teatru Pijana Sypialnia możemy spodziewać się naprawdę spektakularnego widowiska!

Miejsce: Białołęcki Ośrodek Kultury
Data: 21. stycznia
Start: 17.00
Bilety: 25 zł (normalne), 20 zł (ulgowe). Do nabycia TUTAJ

Hasło konkursowe: Woda na młyn

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany