Wielkimi krokami zbliża się kolejna premiera w Teatrze IMKA. „Słownik Ptaszków Polskich”- spektakl w znakomitej obsadzie o klanach językowych w czasach, gdy całe grupy społeczne porozumiewają się językami zrozumiałymi wyłącznie dla siebie, co uniemożliwia komunikację w „życiu plemiennym” wyreżyserował sam Krzysztof Materna!

“Słownik Ptaszków Polskich” – o czym opowiada spektakl?

Opowiadanie Jakuba Morawskiego, nagrodzone w konkursie satyrycznego miesięcznika „Chimery” stało się dla Materny punktem wyjścia, jako opowieść o Polakach, którzy nie wiedzą co do siebie mówią.

Morawski ma słuch na polszczyznę absolutny – mówi Krzysztof Materna – Stawia nam zasadnicze pytania: czy język polski jest w dalszym ciągu narzędziem naszej komunikacji czy może rozbija naszą językową tożsamość? Czy chcemy się słuchać nawzajem skoro się nie rozumiemy? Pracując nad spektaklem, zadajemy sobie również pytanie, czy nieprawdopodobna liczba językowych nieporozumień nie stanowi poważnego zagrożenia dla naszego społeczeństwa, którego rozwiązaniem może być zbiorowa terapia.

W czasach, w których żyjemy, coraz trudniej jest się nam ze sobą porozumieć. Języki złożone z tych samych co niegdyś wyrazów, dziś wydają się tracić znaczenie, jakby już dały sobie spokój z możliwością porozumienia. „Słownik Ptaszków Polskich” chce mówić o tym jak skłócona wielojęzyczność nie zbiega się w żadną komunikację, a rozmowy między postaciami powodują coraz większą przestrzeń do rozmijania się.
UWAGA! Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Miejsce: Teatr IMKA
Data premiery: 22. stycznia
Bilety: 85 – 150 zł, do kupienia TUTAJ

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany