#WARSAWGIRL to cykl, w którym chcemy przedstawiać Wam dziewczyny tworzące ciekawe i kreatywne projekty w Warszawie. Co dwa tygodnie będziecie mogli przeczytać o dobrych rzeczach, za którymi stoją naprawdę fajne dziewczyny! Dziś z wielką radością przedstawiamy Wam Anię Bienias, która tworzy niezwykle wygodne i śliczne Plantule, czyli cudne, ekologiczne poduszki!

 

Plantule to dość oryginalny pomysł na biznes – czy mogłabyś przybliżyć nam jego początki? Skąd wziął się Twój pomysł? 

Inspiracją do stworzenia biznesu była historia rodzinna. Moja mama miała poważne problemy ze snem spowodowane silnymi bólami głowy oraz kręgosłupa. Jej tradycyjna, profilowana poduszka przestała się sprawdzać i zaczęliśmy szukać innego rozwiązania, które pomogłoby mamie dobrze się wyspać. Testując dziesiątki poduszek natrafiliśmy na japoński koncept spania na łuskach gryki. Tak powstała pierwsza gryczana poduszka, tyle że wypełniona polskimi, ekologicznymi łuskami gryki, dzięki której mama przesypiała komfortowo całe noce.

Później historia potoczyła się już szybko. Poduszki testowała rodzina i znajomi, którzy z zachwytem opowiadali o przespanych nocach swoim znajomym. Informacja pocztą pantoflową ruszyła w świat, a zapotrzebowanie na poduszki sprawiło, ze postanowiłam otworzyć poduszkową firmę.

Czym się różnią Plantule od zwykłych poduszek? 

Naturalnym wypełnieniem, które idealnie dopasowuje się do naszego ciała. Poduszki Plantule są wypełnione łuskami gryki, orkiszu, płaskurki lub prosa. To plastyczne drobinki, dzięki którym poduszka idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Łuski wypełniają przestrzeń pod szyją, utrzymując kręgosłup w prostej pozycji. Pozwalają szyi i barkom całkowicie się zrelaksować.

Dodatkowo, każda Plantula posiada suwak, dzięki któremu można dosypać lub odsypać łusek, tak aby wyregulować grubość poduszki. Wysyłając poduszkę nigdy nie wiemy, czy będzie na niej spał potężny mężczyzna, drobna kobieta czy dziecko. Dlatego pierwsze dni obcowania z poduszką, to czas na dostosowanie ilości wypełnienia do indywidualnych potrzeb oraz nauczenia się, jak dłonią lub ramionami pomagać sobie w dobrym wyprofilowaniu i ułożeniu się na poduszce przed snem.

Na czym polegają ich lecznicze właściwości?

Kształt łusek sprawia, że poduszki nimi wypełnione delikatnie masują ciało, poprawiają ukrwienie i zmniejszają bóle związane z ułożeniem ciała w czasie snu lub podczas siedzenia. Związki zawarte w łuskach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, pomagają zredukować bóle i napięcia w ciele.

Każda z łusek posiada nieco inne właściwości:

Ekologiczna łuska gryki jest chłodna i się na niej nie pocimy. Gryka łagodzi migrenowe bóle głowy, wspomaga prawidłową pracę kręgosłupa, pomaga przy chrapaniu, alergiach i astmie.

Ekologiczna łuska orkiszu jest cieplejsza. Świetnie neutralizuje napięcia w ciele, wprowadza w stan błogiego relaksu. Rozgrzana pomoże kobietom cierpiących na bóle menstruacyjne i problemy z pęcherzem.

Ekologiczna łuska płaskurki regeneruje pracę układu nerwowego, działa antydepresyjnie i kojąco, ułatwia zasypianie. Łagodzi bóle głowy oraz ból zatok.

Ekologiczna łuska prosa jest najdelikatniejsza i prawie bezszelestna. Polecana dla osób, które lubią bardzo miękkie poduszki.

Co bardzo ważne, pełnię prozdrowotnych właściwości posiadają tylko łuski ekologiczne. Uzyskujemy je dzięki wyselekcjonowanym odmianom zbóż, uprawianym w tradycyjny, ekologiczny sposób. Dzięki specjalnie opracowanej, rzemieślniczej, nie przemysłowej obróbce i czyszczeniu, łuski Plantule są najlżejszymi i najdelikatniejszymi łuskami, co pozytywnie wpływa na komfort snu.

Czy Twoje produkty są dostępne tylko on-line czy można je również znaleźć gdzieś w Warszawie? 

Na co dzień poduszki są dostępne online, natomiast w listopadzie i grudniu będziemy w Warszawie w prawie każdy weekend. Na targach takich jak Ekocuda, Slow Weekend czy Wzory będziemy doradzać jaką poduszkę wybrać dla siebie lub dla bliskiej osoby. Będziemy też pięknie pakować je na prezenty.

Plantule idealne dla zabieganej dziewczyny z Warszawy to ….? 🙂

Zdecydowanie gryczana lub orkiszowa poduszka do spania. Nic tak nie pomaga urodzie jak dobry, zdrowy i regeneracyjny sen. Zastąpi najlepszy kosmetyk i doda energii do działania w ciągu dnia.

Sama zawsze mam przy sobie małą poduszkę z siemieniem lnianym i lawendą. W trakcie dnia taka poduszeczka wspiera moje nadgarstki podczas pracy przy komputerze, a wieczorem relaksuje moje oczy i pozwala mi się wyciszyć.

Spodobały Wam się Plantule? My pokochaliśmy je miłością absolutną! To doskonała alternatywa dla klasycznej poduszki i doskonały pomysł na mikołajkowy lub gwiazdkowy prezent. Zajrzyjcie na stronę Plantuli i wybierzcie dla siebie podusię idealną!


 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany