Home Ludzie #WARSAWGIRL: HAGI BY HANNA, AGATA & GABRYSIA KURCIŃSKIE

#WARSAWGIRL: HAGI BY HANNA, AGATA & GABRYSIA KURCIŃSKIE

by admin

#WARSAWGIRL to cykl, w którym chcemy przedstawiać Wam dziewczyny tworzące ciekawe i kreatywne projekty w Warszawie. Co tydzień będziecie mogli przeczytać o dobrych rzeczach, za którymi stoją naprawdę fajne dziewczyny! Dziś czas na Hannę Kurcińską i jej dwie córki – Agatę i Gabrysię, które we trzy tworzą markę kosmetyków naturalnych hagi. Każda z kobiet posiada inne doświadczenia, które – połączone miłością do kosmetyków – pozwoliły na stworzenie marki, która w mgnieniu oka zdobyła uznanie klientek. Dowiedzcie się więcej!

Skąd wziął się pomysł na Wasz biznes? Tworzenie kosmetyków wydaje się bardzo skomplikowaną i czasochłonną sprawą – jak zaczynałyście?

Wszystko zaczęło sie od mamy i jej marzenia o tworzeniu naturalnych kosmetyków. Już ponad 20 lat temu mama, chemiczka, chciała zająć się naturalną pielęgnacją, jednak wtedy nie było w Polsce do tego dobrych warunków. My byłyśmy dziećmi, a w powszechnej świadomości nie było jeszcze przestrzeni na „życie w zgodzie z naturą“. Wszystko jednak zmieniło się około 6 lat temu – razem z mamą zaczęłyśmy robić pierwsze próby i okazało się, że „wpadłyśmy po uszy“. Mama całkowicie zaraziła nas swoją pasją i radością ze wspólnego tworzenia. Małymi krokami ruszyła produkcja. Pierwszymi klientami byli nasi znajomi i rodzina, ale wkrótce wypłynęłyśmy na szersze wody i zaczęłyśmy sprzedawać nasze produkty na targach Eko i Slow. Okazało się, że naturalne mydła, kremy, balsamy i peelingi robione z olejów, roślinnych maseł i olejków eterycznych to strzał w dziesiątkę. Ludzie chętnie kupowali i kupują do tej pory – naturalne, dobrej jakości, polskie kosmetyki, bo widzą pozytywny wpływ, jaki ma na ich skórę naturalna pielęgnacja.

Jak wygląda proces tworzenia poszczególnych kosmetyków ?

Najpierw zdobywamy wiedzę z literatury fachowej dla potrzeb konkretnego odbiorcy. Szukamy odpowiedzi na pytania: jakie ekstrakty roślinne dadzą nam poszukiwany efekt, które oleje będą najbardziej odpowiednie dla skóry? Jak zabezpieczyć kosmetyk przed utlenianiem i rozwojem drobnoustrojów? Jakie olejki eteryczne i w jakich proporcjach połączyć, by uzyskać piękną kompozycję? Składniki kosmetyku trzeba dobrać tak, by działanie było spójne, a jeszcze lepiej, gdy będzie synergiczne (wzmagające działanie jednego składnia na inny). Trzeba obliczyć konieczną do zadziałania ilość substancji czynnych. Powstaje w ten sposób receptura/formulacja.

Już na tym etapie zaczyna się współpraca z Safety Assessorem – osobą, która wykonuje później raport bezpieczeństwa dla kosmetyku, a wcześniej pomoże uniknąć błędu. Assessor sprawdza dane toksykologiczne każdego surowca oraz przewiduje i rozważa wzajemne odziaływanie na siebie składników, jak również ich dopuszczalne dawki. To osoba, sprawdzająca zgodność produktu z wymaganiami zapisanymi w ustawie o kosmetykach i wykonuje raport. Kolejny krok to próby, badania, testy, dyskusje, poprawki. Niekiedy to długie miesiące pracy. Gdy już produkt nas satysfakcjonuje, przechodzi końcowe badania fizykochemiczne, dermatologiczne i mikrobiologiczne i zaczyna się praca z grafikami, z producentami opakowań, nadanie kodu EAN, notyfikacja do CPNP, rozmowy z drukarniami, graficzne próby technologii druku. Bardzo dużą uwagę przykładamy do każdego etapu, jednakże współpraca z grafikami to dla nas bardzo ważny etap, bowiem finis coronat opus, jak mówi łacińskie przysłowie. Kosmetyk naturalny to produkt wytworzony z niezwykle cennych surowców Natury i należy go pięknie przekazać Klientom. W tym roku nasze produkty zostały wyróżnione bardzo prestiżową w dziedzinie wzornictwa nagrodą MUST HAVE na Łódź Design Festival.

Kiedy wszystko jest ustalone, zamawiamy opakowania i surowce oraz drukujemy etykiety. Wprowadzony na rynek kosmetyk może być już produkowany. Gotowy kosmetyk jest fotografowany i wraz z opisem umieszony na stronie internetowej naszego sklepu.

Czym różnią się kosmetyki naturalne od tych, które możemy dostać w każdej drogerii?

Kiedy słyszymy „kosmetyk naturalny” to dopóki nie obejrzymy składu na etykiecie, nie możemy być pewni, że taki właśnie jest. Za kosmetyk naturalny uważa się produkt skomponowany z minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, uzyskany metodami fizycznymi (np. tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja, suszenie itp.), mikrobiologicznymi lub enzymatycznymi. Dopuszczone są składniki pochodzenia syntetycznego, jeśli ich obecność jest uzasadniona i nie mają odpowiedników naturalnych. Czy kosmetyk naturalny jest lepszy od konwencjonalnego? Nie ma wątpliwości, że tak. Po pierwsze naturalne surowce bazowe, którymi są najczęściej oleje roślinne są budową zbliżone do lipidów występujących w naszej skórze. Ponadto substancje naturalne są bardzo aktywnymi substancjami czynnymi w kosmetyku. I jest ich co najmniej 95%! W kosmetykach konwencjonalnych proporcje są odwrócone, tzn ok. 5% składu stanowią substancje aktywne. Pozostałe to często surowce tworzące bazę tłuszczowo-wodną. Kosmetyk naturalny obecnie to produkt zawierający wciąż na nowo odkrywane i badane surowce. Powstają kompleksy roślinne z ukierunkowanym i udowodnionym silnym działaniem np. przeciwstarzeniowym, detoksykującym, nawilżającym itp.Jeśli chodzi o termin przydatności, to jest on krótszy i dzięki temu kosmetyki są świeższe i produkowane w małych partiach. W składzie kosmetyków naturalnych używane są łagodniejsze konserwanty dopuszczone do tego typu produktów.

W naturalnych kosmetykach nie mogą znaleźć się kontrowersyjne produkty, takie jak: silne detergenty, konserwanty, silikony, syntetyczne barwniki i substancje zapachowe. Dzięki temu zwiększa się pewność, że nie podrażnimy skóry.

Działanie kosmetyków naturalnych to proces przywracania równowagi w skórze i nie jest tak szybko odczuwalny, jak konwencjonalnych preparatów zawierających kilkanaście substancji syntetycznych działających w określonym celu np. natychmiastowego nawilżenia. Jest to efekt krótkotrwały. By przywrócić zdrową, odżywioną skórę, trzeba włożyć odrobinę wysiłku i oprócz pielęgnacji, należy przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania i stylowi życia. Jeśli nie chcemy żyć byle jak, to czas na zmiany zawsze jest dobry. Zachęcamy do zadbania o siebie na kilku płaszczyznach.

Jeżeli miałybyście za zadanie stworzyć kosmetyk, który najlepiej oddawałby charakter Warszawy i Warszawianek – jaki by był?

Żyje w sercu wielkiego miasta, zanieczyszczonego smogiem. Pracuje w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach – potrzebuje ochrony skóry i nawilżenia. Z myślą o Niej zrobilłyśmy Naturalny Krem Rewitalizujący z Roślinnym Kompleksem Detox, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza i wysuszeniem.

Warszawianki, krakowianki, poznanianki i inne kobiety z dużych miast żyją w pędzie, mają tyle spraw i ważnych spotkań w ciągu dnia, że wieczorem marzą jedynie o relaksie. Dla nich stworzyłyśmy linie kosmetyków do kapieli. Wśród nich znajdują się sole i pudry, które wspomagają utrzymanie skóry w dobrej kondycji, relaksują całe ciało i odświeżają umysł. Ciepła kąpiel z dodatkiem soli lub pudru regeneruje, odżywia skórę oraz usuwa uczucie zmęczenia po pełnym aktywności dniu.

A w weekend, kiedy chcą zaszaleć i zachwycić wszystkich swoim blaskiem idealnie sprawdzi się „Naturalny Olejek Do Ciała z Olejem Chia i Drobinkami Złota”. Skóra nabierze gładkości satyny i będzie egzotycznie pachnieć!

Kiedy warszawianka lub inna …anka wybiera się w podróż samolotem i ma tylko bagaż podręczny, nie musi zabierać ze sobą kilku kosmetyków w malutkich pojemniczkach. Proponujemy zabrać tylko jeden – Naturalny Multikrem Do Twarzy, Rąk i Ciała. Pojemność dozwolona w samolocie, oszczędność miejsca w bagażu, a bogata pielęgnacja gwarantowana!

Jeżeli podoba Wam się idea marki hagi, koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową, na którą zapoznacie się ze wszystkimi produktami! POLECAMY!

You may also like