PORANNY SPACER – POLE MOKOTOWSKIE ŚLADAMI KAPUŚCIŃSKIEGO: Hurgot silnika starego Ikarusa zasłyszany podczas spaceru po pasie startowym portu lotniczego w samym centrum Warszawy? Nie, to nie powieść SF, to prawdziwa historia Pola Mokotowskiego odkrywana na nowo za pośrednictwem smartfonów HTC w ramach projektu Poranny Spacer. Co się dzieje kiedy nowoczesna technologia spotyka się z historią?

 

PORANNY SPACER – POLE MOKOTOWSKIE ŚLADAMI KAPUŚCIŃSKIEGO: Poranny Spacer to audiowalk, który podążając śladami utworu Ryszarda Kapuścińskiego, opowiada o przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości Pola Mokotowskiego. Korzystając ze smartfonów HTC oraz mapek, uczestnicy poruszają się w przestrzeni kilku warstw parku: od tej realnej/współczesnej po tę, którą w wyobraźni uczestników tworzą opowiadane historie, fragmenty wywiadów, świadectwa zdarzeń oraz doświadczeń, które miały miejsce, albo które mogły się w tych miejscach wydarzyć.

Pole Mokotowskie to bowiem nie tylko fragment miasta, który można ogrodzić i zaznaczyć na mapie. To także niesamowita przestrzeń od dekad wypełniana emocjami oraz opowieściami tysięcy mieszkańców Warszawy. Poznanie tej historii – najpiękniejszego parku Warszawy – na żywo, niemal namacalnie, spacerując ukrytymi ścieżkami Pola do zapomnianych zakątków parku umożliwia projekt Poranny Spacer, realizowany we współpracy z firmą HTC.

PORANNY SPACER – POLE MOKOTOWSKIE ŚLADAMI KAPUŚCIŃSKIEGO: Poranny Spacer rozpoczyna się w Teatrze Ochoty przy Pomniku Lotnika, a następnie przenosi się na teren parku. Korzystając ze smartfonów HTC z aplikacją Radio Aporee oraz mapek z poszczególnymi trasami, uczestnicy prowadzeni są przez Pole Mokotowskie, wchodząc na zamknięte na co dzień trybuny stadionu Skry, zwiedzając opuszczone baseny i stare mokotowskie bary. Dowiedzą się co się działo, gdy na tym terenie działało lotnisko oraz gdzie miał zostać zbudowany meczet. Każdy z uczestników otrzymuje również komplet fotografii, które będą okazją do jeszcze lepszego przybliżenia historii tych wyjątkowych miejsc. Poranny Spacer z HTC to niezapomniana przygoda dla każdego w wieku od 12 do 112 lat!

/font>
 

About The Author