POWIDOKI: AZJATYCKO – POLSKI FUSION NAD WISŁĄ: Azjatycko – polski fusion, najlepsza kawa, rzemieślnicze piwo, organiczne wina,  i impreza do rana w muzealnej przestrzeni z widokiem na Wisłę? Niemożliwe? A jednak w ten weekend w Muzeum Sztuki Nowoczesnej otworzyła się restauracja POWIDOKI – nietuzinkowe miejsca na kulinarnej mapie Warszawy.

POWIDOKI: AZJATYCKO – POLSKI FUSION NAD WISŁĄ: Za kuchnię odpowiada Czesio z Pragi, czyli osiadły w Polsce Koreańczyk, Jae Ho. Karta to azjatycko-polski fusion – mix kulinarnych tradycji. Jest też oddzielna sekcja przekąsek pod piwo, a wśród nich m.in. czipsy ziemniaczane z dipem na bazie buraka i limonki – tego trzeba spróbować! POWIDOKI to wysokiej jakości produkty. Jeśli piwo, to rzemieślnicze – małe, regionalne browary, jasne, IPA, APA. To także wspaniałe miejsce dla miłośników wina – królują tu etykiety z Włoch, Hiszpanii i Chile – większość organiczna. Jest też vinho verde, riesling i soczyste Prosecco. POWIDOKI to też kawa – ziarna Speciality, czyli najwyższa półka. Biała, na mleku krowim lub roślinnym. Czarna to szot z ekspresu, herbaciany drip albo muskularny aeropress – wszystkie ziarna rzemieślniczo palone przez warszawską manufakturę – Czarną Falę.

POWIDOKI: AZJATYCKO – POLSKI FUSION NAD WISŁĄ: POWIDOKI to w zasadzie Bistro, ale to, co jest poza zasadą, to dużo, dużo większy świat. POWIDOKI to Miejsce (z wielkiej litery) – dzielą bowiem przestrzeń z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Pawilon, jak skromnie nazywają ten budynek pracownicy, to projekt słynnego austriackiego architekta Adolfa Krichanitza. Jest to zresztą drugie życie budynku. Przez dwa lata w Berlinie w tych samych murach funkcjonowała tymczasowa siedziba Kunsthalle. Wystrój POWIDOKÓW jest taki, jak w berlińskim wcieleniu. POWIDOKI to Powiśle – piękne, zielone i z otwartym widokiem na Wisłę. Sąsiaduje z Centrum Nauki Kopernik i Biblioteką Uniwersytecką. Na Bulwary patrzy się z góry. To miejsce, które naprawdę warto sprawdzić! Wisła na jesień zyskała nowe oblicze!

POWIDOKI Bistro
Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Godziny Otwarcia: 
poniedziałek: zamknięte
wtorek – czwartek: 12.00 – 20.00
piątek – niedziela: 12.00 – 21.00

Zdjęcia: Powidoki Bistro Facebook

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany