Tytus Brzozowski to architekt i wspaniały akwarelista. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, ale studiował i praktykował również w Finlandii. Pięć lat pracował w zespole warszawskiej pracowni projektowej Jems Architekci, a jego prace to piękny obraz wyśnionej Warszawy, a także innych pięknych polskich miast.

W swoich pracach Tytus Brzozowski w niezwykły sposób opowiada o mieście marzeń – pełnym zdobnych kamienic, wąskich ulic i strzelistych wież. Posługując się elementami architektury i krajobrazu charakterystycznymi dla lokalności Warszawy, tworzy nowe światy, które mimo swej baśniowości ciągle są tutejsze. Szuka nawarstwień historii, zestawia budynki z różnych miejsc i czasów. W pracach Tytusa Brzozowskiego znajdziemy intrygujące, surrealistyczne elementy, poukrywane wątki i zdarzenia.

Już 1. czerwca w PROMIE Kultury na Saskiej Kępie odbędzie się premiera książki “Miastonauci” – obrazkowego wydawnictwa, opowiadającego w przystępny sposób o architekturze i życiu w mieście. Znajdziecie tu znane elementy warszawskie, krakowskie, gdańskie czy poznańskie, ale również  moc baśniowych elementów poukrywanych w zaułkach wyjątkowych polskich miast. Świetna zabawa i przygoda gwarantowana!

Więcej info: FB EVENT

About The Author