Home MiejscaA to ciekawe! CENTRUM LUBELSKA 30/32 – WARSZAWSKIE GRUPY TEATRALNE ŁĄCZĄ SIŁY!

CENTRUM LUBELSKA 30/32 – WARSZAWSKIE GRUPY TEATRALNE ŁĄCZĄ SIŁY!

by admin

Warszawskie grupy teatralne łączą siły Już w maju odbędzie się wielka inauguracja Centrum Lubelska 30/32! Fantastyczna inicjatywa, wprost nie możemy się doczekać!!!

Centrum Lubelska 30/32 – kogo tam znajdziecie?

Komuna// Warszawa, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Studium Teatralne i Stowarzyszenie Sztuka Nowa rozpoczynają działalność pod wspólnym szyldem i pod jednym adresem. Ulica Lubelska 30/32 na warszawskiej Pradze stanie się przestrzenią artystycznego eksperymentu i ryzyka. 27 maja 2017 r. Centrum Lubelska 30/32 zainauguruje swoją działalność programem spektakli, koncertów, warsztatów i wieczornym afterparty.

Centrum Lubelska 30/32 – czym będzie?

Centrum Lubelska 30/32 to nowy typ instytucji kultury. Powołanej do życia w ramach oddolnej inicjatywy przez sąsiadujące ze sobą grupy teatralne, które chcą współtworzyć strefę artystycznego wrzenia. Budować miejsce niezależne i twórcze. Podobne instytucje europejskie, berliński HAU, Kesarne Basel, Rote Fabrik Zurich czy Kamnagel w Hamburgu narzucają ton dyskusji o sztukach performatywnych. Warszawa też zasługuje na takie miejsce – mówi Grzegorz Laszuk, jeden z pomysłodawców powołania Centrum Lubelska 30/32. Zapowiada się ciekawie!

Centrum Lubelska 30/32 – program inauguracji

PIĄTEK 26.05

20:00 – Backspace / Dźwięki w LUB/LABie Koncert jednej z najbardziej oryginalnych grup polskiej sceny improwizowanej – Backspace. Zbyszek Chojnacki i Łukasz Czekała wykorzystują w swojej twórczości live sampling, efekty elektroniczne, przedmioty codziennego użytku, całość uzupełniając brzmieniami elektronicznych skrzypiec czy akordeonu. SOBOTA 27.05

14:00 – Komórki do wynajęcia – warsztat | Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, klatka schodowa i LUB/LAB Ciało każdego człowieka jest osobną historią. Za pomocą tańca i uchu można te historie obudzić i przywołać, można je tańcem analizować i wspólnie poszukać odpowiedzi na pytanie „co dla mnie oznacza bycie zamkniętym lub otwartym?”.

15:00 – Garażówka SPT | Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, dziedziniec Stowarzyszenie Pedagogów Teatru otwiera szuflady, magazyny i skrytki. Podczas Garażówki na dziedzińcu przy Lubelskiej 30/32 będzie można kupić najróżniejsze przedmioty, materiały i ubrania towarzyszące im w pracy.

15:00 – Pracownia Małego Teatru | Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, dziedziniec Duzi i mali amatorzy teatru będą mogli wprawić w ruch wóz teatralny, którego poszczególne elementy – szufladki, zapadnie, klapki – zaprojektowane zostały do jak największego pobudzenia kreatywności.

16:00 – Podaj Dalej / Praga | Stowarzyszenie Sztuka Nowa Akcja performatywna, która skupia się na historii przedwojennej Wytwórni Filmowej „Kosmofilm” założonej przez Samuela Ginzburga i Henryka Finkelsteina działającej na Pradze przy ul. Moskiewskiej (dzisiejsza ul. Zamoyskiego).

17:00 – Pink bitterness | Stowarzyszenie Sztuka Nowa Czy możliwe jest wyzwolenie się z mitu o księżniczce i pozostanie księżniczką? Czy figura księżniczki bezwarunkowo łączy się z rezygnacją z własnego ciała, zdania, suwerenności? Szukając odpowiedzi na te pytania, artyści sięgają po twórczość Elfriede Jelinek i postać Jacqueline Kennedy, zapraszają do współtworzenia performansu uczestniczki Kursu TF.

18:30 – Deadline | Studium Teatralne Spektakl „Deadline” w reżyserii Piotra Borowskiego z Dannym Kearnsem i Magdą Czarny w obsadzie. Łącząc elementy realizmu i science-fiction, dramat szuka odpowiedzi na pytania o istotę ludzkiej tożsamości i szczęścia. 20:00 – Szczęście na Pradze – koncert | Komuna// Warszawa Koncert złożony z dźwięków, które przez dwa ostatnie miesiące rejestrowane były w tej części Stolicy. Radio „Szczęście na Pradze” koncentrowało się na dowodach zadowolenia prażan. Wojny nie będzie, gentryfikacja nie dotyczy Pragi, a szczęśliwe zakończenia są (hipotetycznie) możliwe. Koncert z udziałem sopranistki Olgi Mysłowskiej, przygotowany we współpracy z Zofią Dworakowską i Dorotą Porowską. 21:00 – After party NIEDZIELA 28.05

10:00 – PMT Warsztat otwarty – etnodramaturgia | Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, LUB/LAB Lokalna historia Pragi stanie się w ramach warsztatu punktem wyjścia do budowania dramaturgii teatralnej. Jak połączyć etnograficzną ciekawość i gotowość do słuchania z teatralną wyobraźnią i konkretną, artystyczną wizją?

19:00 – EMPATIA. Maszyna do zadawania pytań | Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, LUB/LAB Jakie obietnice i jakie zagrożenia niesie ze sobą empatia? Czy w sytuacji publicznych konfliktów i antagonizmów światopoglądowych jest w ogóle możliwa? Performans Laboratorium Teatralno-Społecznego testuje różne sposoby mierzenia się z tymi pytaniami.

You may also like