Goethe-Institut
ul. Chmielna 13a


Chcecie porozmawiać z Tomkiem Sikorą na temat własnych doświadczeń z fotografowaniem? Już 24. marca będziecie mieli okazję! W warszawskim Goethe-Institut o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z fotografem, który od ponad 50 lat podróżuje po całym świecie. Wstęp wolny!

Tomek Sikora opowie Wam o języku fotografii, podejściu do fotografowania wydarzeń czy ludzi. Fotograf podzieli się własnymi sposobami na uchwycenie podróżniczych doświadczeń – od fotografii ulicznej, poprzez zdjęcia krajobrazów, po fotografię artystyczną. Spotkanie będzie również okazją do rozmowy na temat osobistych doświadczeń z fotografowaniem każdego z uczestników. Osoby biorące udział w spotkaniu mogą zaprezentować jedno szczególnie ważne dla siebie zdjęcie oraz porozmawiać na jego temat z artystą i innymi uczestnikami wieczoru. Wybrane przez Was zdjęcia należy przesłać do 22.03.2017 na adres: bibl@warschau.goethe.org


Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 70 publikacji autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton i Intercontinental, linii lotniczych Singapore Airlines i firmy Reebok. W 2002 roku wspólnie z Andrzejem Świetlikiem powołał do życia Galerię Bezdomną, promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły”, zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot, a w 2015 album „Cztery Pory Roku”.

Więcej informacji o spotkaniu z Tomkiem Sikorą: Wydarzenie na Facebooku

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych. Spotkania odbywają się od 17 lutego do 26 maja w bibliotece Goethe-Institut przy ul. Chmielnej 13a.

Szczegółowy program cyklu: www.goethe.de

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany