Home WydarzeniaKulturalnie MAGIA OLEWANIA – KSIĄŻKA, KTÓRA UŁATWI CI ŻYCIE

MAGIA OLEWANIA – KSIĄŻKA, KTÓRA UŁATWI CI ŻYCIE

by admin

PATRONAT WARSAWHOLIC 

Chciałabyś przestać przejmować się tym, co „wypada” i zacząć inwestować w czas w to, co naprawdę kochasz, bez wyrzutów sumienia i przejmowania się co pomyślą inni? Jeżeli odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”, to koniecznie musisz przeczytać „Magię Olewania” Sarah Knight, która polską premierę będzie miała już 15. Marca.

Książka wizualnie, na pierwszy rzut oka, przypomina „Magię Sprzątania” Marii Kondo, bestseller uczący sprzątania i porządkowania swojego najbliższego otoczenia, który podbił serca czytelniczek na całym świecie – na pewno słyszałyście już gdzieś o metodzie konMari, prawda? Sarah Knight w zabawny sposób nawiązuje do hitowego tytułu, jednak uczy… olewania! Tak, tak, nie przywidziało Wam się! Autorka uczy jak przestać przejmować się rzeczami, które zabierają nam mnóstwo czasu, a w gruncie rzeczy nie są szczególnie istotne, co więcej – nie mamy na nie wpływu. Ile razy przed wyjściem na imprezę stresowałaś się tym, co o Twoim stroju pomyślą koleżanki? Jak często przed urlopem zamartwiałaś się pogodą, którą zastaniesz? To oczywiście tylko przykłady, ale obydwa pokazują jak przejmowanie się drobnostkami przysłania nam to, co ważne, czyli w tym przypadku perspektywę przyjemnego wieczoru i wypoczynku na wakacjach. Sarah Knight w pewnym momencie postanowiła powiedzieć „dość” i skończyć z przejmowaniem się tym na co nie ma wpływu i tym, co pomyślą inni – mission impossible? Wcale nie! Dzięki jej radom Ty też będziesz mogła nauczyć się żyć tak, jak masz na to ochotę a nie tak, jak myślisz, że powinnaś. Autorka w kilku krótkich krokach przeprowadzi Cię przez podróż do życia w zgodzie ze sobą i akceptacji faktu, że pewne rzeczy możesz olać. Nie oznacza to, że staniesz się niegrzeczna! Nauczysz się jak wyrażać swoje zdanie i jak odmawiać bez ranienia uczuć innych. Cotygodniowe spotkania klubu książki, których nienawidzisz, ale uczestniczysz w nich, ponieważ organizuje je siostra Twojej przyjaciółki? Po lekturze „Magii Olewania” grzecznie z nich zrezygnujesz, a zyskane kilka godzin wykorzystasz na to, co lubisz najbardziej – spanie, bieganie, oglądanie telewizji, cokolwiek! Z pozoru to wszystko może brzmieć trochę banalnie, ale nie przejmowanie się naprawdę może ułatwić Ci życie i zaoszczędzić wielu niepotrzebnych stresów. Zajmuje to trochę czasu i wymaga sporo wewnętrznej pracy, ale efekt jest tego warty.

„Magia Olewania” to książka dla wszystkich, którzy chcą coś w życiu zmienić, ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać. Sarah Knight prostym i zabawnym językiem przekazuje mądre lekcje, które pomagają zdecydować co jest dla nas ważne, a co naprawdę, bez szkody dla nikogo, możemy po prostu olać. Zaintrygowało Cię to, ale nie masz czasu na czytanie, bo MUSISZ poćwiczyć, żeby schudnąć 5 kg do urlopu (choć najchętniej zjadłabyś pizzę z podwójnym serem i sosem czosnkowym)? Olej siłkę i biegnij do księgarni! Zrób coś dla siebie, a resztą się nie przejmuj!

Książa ukaże się nakładem wydawnictwa MUZA SA.

You may also like