Home MiejscaA to ciekawe! NOWE MIEJSCE: TOWARZYSTWO – MIEJCIE OKO NA BURAKOWSKĄ 14!

NOWE MIEJSCE: TOWARZYSTWO – MIEJCIE OKO NA BURAKOWSKĄ 14!

by admin

Towarzystwo ul. Burakowska 14

21 – 22. stycznia

PATRONAT WARSAWHOLIC

W piękny zimowy weekend wystartuje nowe świetne miejsce na mapie Warszawy. Miejsce, którego nie będziecie chcieli opuścić i w którym spędzicie niejeden mroźny ( i nie tylko ) wieczór! Dlaczego będzie wyjątkowe?

burakowska-14_logo

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – będzie można potańczyć, pobawić się i smacznie zjeść. Stare postindustrialne hale na styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli na pół roku zamienią się w ogromną przestrzeń tętniących życiem. Co dokładnie znajdziecie na Burakowskiej 14? Noce i Dnie – Targ kulinarny, Targ Rolny, Barber Garage, Kino Nieme i Teren Otwarty. WOW! Miejsce będzie działać co weekend, od piątku do niedzieli, od rana do późnego wieczora, czyli podobnie jak działający w lecie Nocny Targ. Czy Burakowska zdobędzie podobną popularność? Według nas to bardzo możliwe, bo zapowiada się naprawdę fantastycznie, a trzeba też przyznać, że zimą takie inicjatywy radują podwójnie!

burakowska-14_fot-ukasz-soko_-5

Weekendy na Burakowskiej rozpoczynać będą w piątki od 17.00 Noce i Dnie, czyli nocne targi kulinarne. !0 stanowisk streetfoodowych serwować będzie potrawy z całego świata – od kuchni indyjskiej i wietnamskiej przez grecką i amerykańską aż po  meksykańską i japońską. Będziecie tu mogli również spalić zjedzone kalorie tańcząc do muzyki serwowanej przez najlepszych DJ’ów, napić się dobrych drineczków, a także najlepszego piwa z beertrucka Inne Beczki. W styczniu i lutym Noce i Dnie działać będą w 500 metrowej hali, ale już w marcu wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami wyjdą na podwórko Burakowskiej 14 z leżakami, dodatkowymi targami kulinarnymi w wersji azjatyckiej, wegańskiej czy słodkiej oraz wydarzeniami kulturalnymi. JUPI! Miejsce będzie działać w piątki od 17 do 2 w nocy, w soboty od 15 do 2 w nocy i w niedziele od 12 do 22!!!

burakowska-14_fot-ukasz-soko_-3

Burakowska 14 przygotowała tez coś dla miłośników zdrowego jedzenia! Targ Rolny będzie wspaniałą okazją do zaopatrzenia się w produkty od lokalnych producentów, małych wytwórców albo rolników. Znajdziecie tam między innymi świeże warzywa, ryby, pieczywo, ręcznie lepione pierogi w wielu smakach, najlepsze kawy i herbaty oraz sery – zarówno na bazie mleka krowiego, jak i koziego czy owczego. W tym miejgcu na pewno zrobicie zdrowe i pełnowartościowe zakupy składające się z produktów, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach. Targ będzie działał każdą sobotę i niedzielę od 9.00 do 16.00. burakowska-14_fot-ukasz-soko_-4

W kolejnej hali chłopaki znajdą coś dla siebie! Barber Garage to coś więcej niż zwykły barbershop! W garażu na Burakowskiej duzi chłopcy znajdą duuuużo przyjemności 😉 To będzie miejsce wymiany poglądów, rozmów, spotkań towarzyskich, koncertów, a także… warsztat, w którym stary motocykl może otrzymać drugie, lepsze życie! Ekipa Barber Garage podejmie się nawet przebudowy klasycznych motocykli na styl bobber czy cafe racer… Wpadajcie w weekendy od 16.00!

burakowska-14_fot-ukasz-soko_-7

To jeszcze nie wszystko! Teren Otwarty  to inicjatywa stworzona dla środowiska artystycznego. 140 m2 zostanie oddane najróżniejszym twórcom sztuk wszelakich. To miejsce przeznaczone do współpracy, projektów twórczych, kolaboracji, realizacji pomysłów i idei. Burakowska 14 zaprasza artystów i animatorów do wspólnego budowania programu. W dotychczasowych planach znalazło się m.in. cykliczne Kino Nieme. burakowska-14_fot-ukasz-soko_-6

Wszystko wskazuje na to, że Burakowska 14 to adres, pod którym będziemy się spotykać co weekend! Musimy przyznać, że projekt zapowiada się naprawdę interesująco. Nie możemy doczekać się startu! Do zobaczenia na miejscu!

 

You may also like