Galeria Renova
ul. Rembielińska 20 

3. grudnia

W najbliższy weekend w Galerii Renova, na warszawskim Targówku, otworzy się Klockownia – prawdziwe królestwo klocków i pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Ponad 100 tysięcy klocków o różnych kształtach, wielkości i strukturze dostosowanych do dzieci w każdym wieku  oraz, powiązane z zabawą klockami, aktywności sprawiają, że Klockownia to wspaniałe miejsce edukacji i zabawy dla całej rodziny.

klockownia-2

Na podzielonej na różne strefy powierzchni 300 m² znajdziecie ponad 100 tysięcy różnych klocków dostosowanych do każdej grupy wiekowej. Na maluchy od dziewiątego miesiąca życia czekają między innymi JollyHeap  – miękkie i lekkie klocki łatwo łączące się ze sobą poprzez magnesy. Duża ilość różnokolorowych kształtów działa pobudzająco na wyobraźnię i dostarcza bodźców do niekończącej się zabawy. Dzieci od czwartego roku życia znajdą w Klockowni bardzo dużo atrakcji: zaczynając od klocków konstrukcyjnych K’nex czy Geomag, poprzez Lego aż do dużych cegieł klockowych, z których można budować wysokie konstrukcje i labirynty. Obiekt wyposażony jest również w klocki dla starszych konstruktorów, powyżej 10. roku życia. Dla tej grupy przeznaczone są m.in. klocki Imagination Playground, które dzięki bardzo dużym rozmiarom i różnorodnym kształtom umożliwiają dzieciom wkroczenie na zupełnie nowy poziom rozrywki. By pobudzić kreatywność i wyeliminować czynnik rozproszenia czy konkurencji, klocki te produkowane są tylko w jednym kolorze. Przy ich pomocy można wznosić monumentalne budowle, dzięki czemu każde dziecko poczuje się jak prawdziwy architekt i konstruktor. 

klockownia-25

Klockownia to nie tylko dobra zabawa, ale też edukacja. Od kolejnego semestru szkolnego najmłodsi będą mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatowej, wśród której znajdą się m.in. kreatywne zajęcia z matematyki, architektury, angielskiego i ruchu rozwijającego Weroniki Sherbourne. 

klockownia-19

Za projekt miejsca odpowiada zespół specjalistów z różnych dziedzin: metodyków, architektów aktywności edukacyjnych, pedagogów, fizjoterapeutów oraz naukowców specjalizujących się w przedmiotach takich jak matematyka czy fizyka. Wspólnie udało się im stworzyć wyjątkowe miejsce, dopracowane w każdym szczególe. Jeżeli macie dzieciaki (albo sami kochacie klocki, bo w sumie czemu nie?!) to koniecznie wybierzcie się do Klockowni! Świetne humory gwarantowane!

 

About The Author