Muzeum Warszawskiej Pragi 

ul. Targowa 50/52

Macie duże archiwum filmów domowych, ale nie wiecie jak o nie dbać i nie macie nośników, które pozwolą na ich odtworzenie? Z pomocą nadchodzi Wam Home Movie Day, czyli Święto Domowych Archiwów Filmowych, które odbędzie się 5 i 6 listopada.

fot. Karolina Brzozowska

fot. Karolina Brzozowska

Podczas Home Movie Day będziecie mieli szansę nie tylko zobaczyć  przyniesione, przez siebie i innych, filmy na dużym ekranie, ale także dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się domowymi archiwami tak, aby zostały z Wami na zawsze. Filmy możecie przynosić w sobotę 5 listopada między 14.00 a 17.00 oraz  6 listopada w godzinach 10-15. Dyżury filmowe poprowadzą Monika Supruniuk i Magdalena Staroszczyk. To jednak nie koniec atrakcji. 

hdm_foto-sylwia_szostak

fot. Sylwia Szostak

Pierwszego dnia Home Movie Day Warszawa o godzinie 15.00 odbędą się także warsztaty noncamerowe (technika realizacji filmu bez użycia kamery). Uczestniczy nauczą się jak zrobić swój własny film z istniejących już obrazów, a efekty warsztatów zostaną zaprezentowane kolejnego dnia, czyli 6 listopada ,o godzinie 16. Klimatu dopełni muzyka na żywo w wykonaniu Warsaw Improvisers Orchestra.

Wszystko brzmi świetnie i oryginalnie, a to wciąż nie koniec atrakcji. Chcecie wiedzieć więcej? Cały program zobaczycie TUTAJ.

 

About The Author