Od października Teatr Żydowski przeniesie się do Fabryki Trzciny na warszawskiej Pradze. Zanim jednak do tego dojdzie, spektakle wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej. Warszawska publiczność zobaczy znane i lubiane przedstawienia już 20 października. Sprzedaż online poprzez stronę Teatru Żydowskiego ruszyła 22 września.

proj. Andrzej Pągowski

proj. Andrzej Pągowski

Zobaczyć będzie można wieloobsadowe hity kabaretowo-muzyczne i rewiowe, które niezmiennie przyciągają publiczność, jak „Kamienica na Nalewkach” (20-24 października w Garnizonie), „Dla mnie bomba (27-31 października w Operze Kameralnej), „Marienbad” (4-6 listopada w Garnizonie) w związku z obchodami 100-lecia śmierci Szolema Alejchema i „Bonjour Monsieur Chagall” (10-14 listopada w Operze Kameralnej). Bilety są już do nabycia na stronie: www.teatr-zydowski.art.plW nowym sezonie Teatr planuje aż sześć nowych premier. Więcej informacji już wkrótce!

proj. Joanna Górska, Jerzy Skakun HOMEWORK

proj. Joanna Górska, Jerzy Skakun HOMEWORK

 

Od 1971 roku siedziba Teatr Żydowskiego mieściła się przy Placu Grzybowskim 12/16. Budynek został wybudowany specjalnie pod działalność teatralną dzięki dotacji JOINT. W czerwcu 2016 r. w zespół aktorski oraz publiczność pozbawiono dostępu do dotychczasowej siedziby. Przedstawienia Teatru Żydowskiego odbywały się w czerwcu w plenerze, na Placu Grzybowskim, a spektakle Festiwalu Singera gościły na deskach Teatru Kwadrat, Teatru Polskiego i innych instytucji.

proj. Andrzej Pągowski

proj. Andrzej Pągowski

Właściwa dedykowana Teatrowi siedziba miałaby zostać wybudowana w ciągu kilku lat w okolicach Placu Grzybowskiego. Zanim powstanie nowa siedziba docelowa, od października Teatr Żydowski będzie mieścić się Fabryce Trzciny przy Otwockiej 14 na warszawskiej Pradze, o czym poinformował w środę 21 września br. Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy. Nowa siedziba, pomimo że nie jest tą docelową, wymaga modernizacji, dlatego do czasu jej zakończenia spektakle wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu przy alei Niepodległości 141a i w Warszawskiej Operze Kameralnej przy alei „Solidarności” 76B.

aktorzy-ydowscy-re-anna-smolar-plakat-projekt-filip-zagorski

proj. Filip Zagórski

[Materiały prasowe]

About The Author