Zapraszamy na wystawę obrazów dwóch warszawskich artystek tworzących razem i osobno. Wystawę „Węże i chmury” Chang Bui i Zuzi Gaszyńskiej będziecie mogli oglądać od 13. lipca do 9. sierpnia w Nowy Świat Muzyki.

Chang Bui i Zuzia Gaszyńska to absolwentki wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych z 2015 roku, które zamieszkały i zaczęły pracować nad obrazami razem. Dziewczyny łączą w swojej twórczości jednocześnie osobistą i ponadjednostkową symbolikę wcześniej bliską tylko Zuzannie, z charakterystycznym dla Chang malarstwem gestu, zamieniając się zupełnie sposobami malowania i popychając się ku nowemu. Odkrywanie, przeradzanie, zagłębianie i emanowanie to słowa określające ich technikę, ale także klucze do interpretacji. Oprócz nowych, prawie abstrakcyjnych obrazów z cyklu Węże i Chmury, można będzie zobaczyć również starsze prace tworzone w innej technice, mówiące innym językiem o tym samym.


Wernisaż pierwszej wspólnej wystawy oraz impreza odbędzie się w ten piątek 13. lipca o godzinie 19:00 w lokalu Nowy Świat Muzyki w zaciszu pierwszego piętra.

Data: 13. lipca – 9. sierpnia
Miejsce: Nowy Świat Muzyki
Start: 19.00

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany