Kulturalny weekend: Co tydzień wybieramy dla Was 5 najciekawszych, najlepszych i najoryginalniejszych wydarzeń w Warszawie, sprawdźcie!

1. PREMIERA TEATRU PIJANA SYPIALNIA – niezwykła premiera – widowiska muzycznego „Prezydent w kłopotach” Teatru Pijana Sypialnia już dzisiaj w DK Kadr! Pijana Sypialnia po raz kolejny sięga do zapomnianej literatury. „Pan Prezydent Miasta w Krakowa w kłopotach” Józefa Narzymskiego to dramat z 1871 roku. Powstanie Kościuszkowskie, bojówki narodowców śpiewających pieśni patriotyczne, morderstwa, walka o władzę i pieniądze, obłuda polityków, a w tle wielka miłość młodych ludzi. To wszystko do zobaczenia w najnowszym i odważnym widowisku Pijanej Sypialni.
Data: 6. lipca
Start: 19.00
Więcej info: FB EVENT

2. ARCHIWALNY FOTOPLASTIKON INAGURACJA – Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowe w Warszawie oraz Królikarnia przygotowało jedyną w swoim rodzaju wystawę prezentującą archiwalne fotografie Warszawy z okresu II RP. W sobotę odbędzie się inauguracja wystawy w mobilnym fotoplastikonie  w Parku Rzeźby przed pałacem w Królikarni. Zdjęcia będzie można oglądać bezpłatnie do 6. sierpnia 2018 r. Park otwarty jest dla zwiedzających 7 dni w tygodniu, od świtu do zmierzchu.
Data: 7. lipca
Start: 14.00
Więcej info: FB EVENT

3. STRACHY NA LACHY CZYLI SPACER ŚLADEM DUCHÓW, TRUPÓW ORAZ ZJAW – zastanawialiście się kiedyś, gdzie w Warszawie straszy ?Jakie są historie związane z duchami ? Warszawa pachnie tajemnicą, trzeba tylko wiedzieć, gdzie pójść, żeby się z nią spotkać. Kto odważny, niech rusza na wieczorny spacer ulicami i zaułkami warszawskiej Starówki! Przewodnik aby dodać smaczku wycieczki będzie w przebraniu za kościotrupa! Będzie się działo!
Data: 7. czerwca

Start: 20.30
Więcej info: FB EVENT

4. DZIEŃ TESLI W KOPERNIKU – Nikola Tesla opatentował ponad 120 wynalazków – silnik elektryczny, dynamo rowerowe, radio, elektrownię wodną, baterię słoneczną , świetlówkę, transformator prądu zmiennego. I wiele, wiele innych. Kochał gołębie, bał się brzoskwini i obsesyjnie liczył kroki. Wiedział, że otwarty umysł i niestrudzone eksperymentowanie pozwalają odkryć rzeczy zupełnie nowe. Z okazji urodzin tego nietuzinkowego naukowca odbędzie się Dzień Tesli w Koperniku. Sprawdź jakie atrakcje będą nas Was czekać! 
Data: 8. lipca
Start: 9.00 
Więcej info: FB EVENT

5. PIKNIK AMERYKAŃSKI – w Hockach Klockach już niedzielę spełni się #americandream! Jeżeli zawsze chcieliście poczuć klimat USA i jak Mariusz Max Kolonko, mówić po polsku z amerykańskim akcentem, to właśnie pojawiła się do tego idealna okazja! Bez wiz i przemierzania wielkiego oceanu, możecie znaleźć się w hockowym Jackowie, gdzie odbędzie się niedzielny chill w prawdziwie amerykańskim stylu. Jedno jest pewne, na pewno nie będzie boring! Sprawdźcie co będzie się działo!
Data: 8. lipca
Start: 12.00
Więcej info: FB EVENT

Wszystkie grafiki pochodzą z wydarzeń na Facebooku.
Zdjęcie wyróżniające: Hocki Klocki

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany