Wakacje to czas beztroski i zabawy. Muzeum POLIN przygotowało multum atrakcji, dzięki którym nie będziecie się nudzić. Koncerty, teatr i potańcówki sprawią, że każdy będzie bawił się świetnie. 

Muzeum POLIN – plan na wakacje

7 lipca, 18 sierpnia, g. 20.00
Potańcówka i koncert w plenerze
Kapela Niwińskich „Czas Wesela”(7 lipca) w wykonaniu Kapeli Niwińskich to nie tylko muzyka do tańca, to także opowieść o wielokulturowym pejzażu dawnej Polski, o polsko-żydowskich tradycjach muzycznych, ale przede wszystkim o pięknie, życiu i szalonej energii, które ta muzyka ze sobą niesie.

SawarS Tango Orquesta (18 sierpnia) Tango jest najprawdziwszym przykładem muzyki fusion, w której łączą się brzmienia muzyki argentyńskiej, polskiej, żydowskiej. W programie SawarS Tango Orquesta usłyszycie przede wszystkim tanga z okresu 20-lecia międzywojennego, autorstwa Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego i innych wybitnych kompozytorów tego gatunku, na czele z Astorem Piazzollą. Magia!

6 lipca, g. 19.00
„Druga strona” – spektakl poświęcony Poli Nireńskiej
Spektakl stworzony z cytatów ze słownika ruchowego wybitnej tancerki i choreografki, ikony tańca nowoczesnego – Poli Nireńskiej. Stylistyka sztuki modernistycznej stała się kanwą opowieści o wielowymiarowej historii życia artystki, którą zakończył dramatyczny gest.


lipiec, sierpień (czwartki), g. 18.30
Gaga/people – zajęcia ruchowe dla dorosłych
Język ruchowy Gaga tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię. Warsztaty Gaga/people prowadzi Adi Weinberg-Prejna. Możecie wziąć udział w pojedynczych zajęciach, a jeśli wam się spodoba – w całej serii spotkań.


23 lipca, g. 19.00
Klub Komediowy – „Wycieczki osobiste”
Spektakl improwizowany inspirowany prozatorską twórczością Bolesława Leśmiana – mniej znaną polskiemu czytelnikowi, a dopełniającą literacki portret autora „Łąki”. Fragmenty „Przygód Sindbada Żeglarza”, „Klechd sezamowych”, „Klechd polskich” czy opowiadania „Satyr i Nimfa” będą punktem wyjściowym do działań aktorskich. Spektakl będzie wymyślany i grany ad hoc, bez wcześniejszego scenariusza ani przygotowanych bohaterów.

13 sierpnia, g. 19.00
Klub Komediowy – Szlagworty improwizowane
„Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „U cioci na imieninach” – usłyszycie muzyczne szlagiery, jednak z nowym, zaimprowizowanym tekstem, zainspirowanym tytułami wierszy Bolesława Leśmiana. Przy fortepianie zasiądzie Noam Zylberberg, który zagra przeboje lat 20. i 30. XX wieku. Na scenie zobaczycie improwizatorów z Klubu Komediowego. Będzie zabawnie!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany