Shahmen to hip-hopowy projekt, który stworzyli pochodzący z Amsterdamu producent SENSE oraz raper B L S, zwany również jako Bless, z Los Angeles. 20. września w klubie Smolna odbędzie się koncert, promujący nowy materiał zatytułowany „Cali-fornia Is Cold”.

Ich brzmienia określane są jako taniec pomiędzy tonalną błogością i mrocznymi, twardymi bitami oraz oryginalnymi narracjami. B L S poznał SENSE w czasie podróży przez ulice Am-sterdamu zimą 2006 roku. Nagrali wspólny kawałek w domowym studio, po czym wyruszyli nocą w miasto, zbili piątkę i ich drogi się rozeszły. W lecie 2007 roku, B L S powrócił do Amsterdamu z jedną misją – nagranie albumu z SENSE. Zaczęli współpracę nad nowym utworem i kiedy B L S wspomniał luźno o wyprodukowaniu całej płyty, SENSE odmówił, tłumacząc się zbyt dużym nawałem innych projektów i zobowiązań. Los chciał, że B L S wy-chodząc ze studia, nie zabrał ze sobą zeszytu z tekstami. Tej nocy SENSE otworzył go i po przeczytaniu zawartości zrozumiał, że słowa B L S w wyjątkowy sposób pasują do jego brzmienia. Zadzwonił do artysty jeszcze tej nocy, aby zainicjować wspólne nagrywanie – i tak właśnie powstał projekt Shahmen.

Shahmen – Poison

Na swoim koncie mają m.in. EP-kę „Enter The Circle” oraz długogrające albumy „All In The Circle” czy wydany w tym roku „California Is Cold”. W Warszawie Shahmen będzie re-prezentował sam B L S, który wystąpi w ramach promocji ostatniej płyty.

Data: 20. września
Doors: 20:00
Start: 21:00
Miejsce: Smolna

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach: Biletomat.pl – bilety online, Even-tim.pl, ebilet.pl, GoOut.pl i Going. oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.


O Autorze