Już w najbliższą sobotę, 23. czerwca, odbędzie się 5. edycja akcji krwiodawstwa „Moja krew – Twoja krew”. To szczytna akcja organizowana przez artystki Teatru Buffo. Pod Teatrem właśnie będzie można oddać krew w dwóch autobusach do poboru krwi lub stać się potencjalnym dawcą szpiku! Warto zrobić coś dobrego!

„Moja krew – twoja krew”
Organizatorkami akcji są artystki Teatru Studio Buffo. Heroiczna walka z chorobą Julii Niewiadomskiej – pięknej, młodej tancerki, artystki tegoż teatru – skłoniła przyjaciółki Julii do stworzenia akcji. „Przypadek Julki potwierdza, ile jest warte jedno życie. Choć Julka przegrała tę walkę, w nas nadal jest nadzieja, że poruszymy serca ludzi! Jedyną naszą wadą jest lenistwo. Potrzebujemy idei i impulsu. a to właśnie powstało!” – mówią organizatorki akcji. – „Po raz piąty obalamy mity o dużych igłach, bólu i niebezpieczeństwie. Tak mało trzeba, żeby pomóc drugiej osobie i usatysfakcjonować samego siebie! Prosty gest, a może się okazać tak bardzo istotnym!” – dodają.

Możesz zostać dawcą szpiku
Jeśli chcesz stać się potencjalnym dawcą szpiku, będziesz mógł to zrobić przez cały dzień w namiocie Fundacji DKMS przed Teatrem Buffo. Organizatorki zapowiadają, podobnie jak w ubiegłym roku, dzień pełen wrażeń muzycznych! Na deskach teatru zobaczycie m.in. Kasię Popowską, Anię Szarmach, Sławka Uniatowskiego i Natasza Urbańska

Sobota to nie tylko dzień melanżu, możecie naprawdę pomóc. Przełamcie strach i obawy, pomoc drugiemu człowiekowi wynagrodzi wszystko!

Miejsce: Teatr Studio Buffo
Data: 23. czerwca
Czas trwania akcji: 12.00 – 22.00

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany