Już w najbliższy weekend, 9. i 10. czerwca, odbędzie się oficjalne otwarcie całości wystawy „Rzeczy warszawskie” w Muzeum Warszawy. Mnóstwo ciekawostek, piękny koncert i inne atrakcje!

„Rzeczy warszawskie” – otwarcie całej wystawy
W najbliższy weekend zostanie otwartych 13 nowych gabinetów. W nich znajdzicie m.in. spodek z zastawy Bristolu z autografem Picassa z Gabinetu Relikwii czy suknia Syrena projektu Grażyny Hase znajdująca się w Gabinecie Ubiorów.

W sobotę i niedzielę na zwiedzających będą czekać kuratorzy i kuratorki, którzy opowiedzą o kolekcji i odpowiedzą na wszystkie pytania. Otwarcie Muzeum Warszawy dla publiczności odbędzie się w sobotę 9. czerwca o godzinie 10.00, kiedy pierwsi zwiedzający wejdą do muzealnych kamienic.

Warszawskie warsztaty i piękny koncert
To jednak nie koniec atrakcji! Poza zwiedzaniem nowych przestrzeni będzie można też zapisać się na szereg warsztatów związanych z tematyką poszczególnych gabinetów – fotografia, heliograwiura, topografia Starego Miasta i wiele innych! Po oficjalnej części odbędzie się również magiczny koncert Sinfonii Varsovii.

Kolejna dobra informacja? Bilety na zwiedzanie wystawy głównej są bezpłatne, musicie tylko odebrać je z kasy lub pobrać ze strony. Zapowiada się wyjątkowo warszawski weekend. Nie możemy się doczekać!

Miejsce: Muzeum Warszawy
Data: 9. – 10. czerwca
Start: 10.00
Wstęp Wolny!

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany