Już w najbliższą niedzielę, 3. czerwca, w nadwiślańskich Powidokach wystąpią dwie wyjątkowe artystki — kanadyjska skrzypaczka Sarah Neufeld i wiolonczelistka Resina. Piękny koniec weekendu!

Sarah Neufeld

Sarah Neufeld to zamieszkała w Montrealu kompozytorka, skrzypaczka i wokalistka, członkini Arcade Fire, założycielka instrumentalnego ansamblu Bell Orchestre, regularnie współpracuje z Colinem Stetsonem.

W twórczości solowej Neufeld łączy elementy muzyki elektroakustycznej, avant-folku czy indie rocku. Wszystko z powyższych słychać na jej debiutanckim „Hero Brother”, wydanym w 2013 nakładem Constellation Records — pierwsze skrzypce uzupełniane są tam przez abstrakcyjne wokalizy oraz fortepian i fisharmonia, a powściągliwe, emocjonalne etiudy ścierają się z surową, nieokiełznaną energią.

Na „The Ridge” artystka zmierza w kierunku minimalistycznego, rytmicznego popu, kładąc jeszcze większy nacisk na współgrę skrzypiec i głosu, prowadzącą narrację albumu. Sobotni występ będzie pierwszym koncertem skrzypaczki w Polsce!

Resina

Karolina Rec, występująca solo pod nazwą Resina, podpisała na początku 2016 roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „post- klasycznym” oddziałem – 130701. Pierwszy album Resiny ukazał się we wrześniu 2016 i jest owocem eksperymentów łączących wiolonczelę z prostymi narzędziami elektronicznymi. Resina wielokrotnie udowodniła, że doskonale potrafi wykorzystać te same narzędzia do występów na żywo. Mimo minimalistycznej formy, niezwykle sugestywnie buduje napięcie i hipnotyczną, wciągającą dramaturgię — oszczędność i sposób kształtowania narracji w tym wypadku przekłada się na intensywność oddziaływania na słuchaczy. Już w lipcu premiera jej nowej płyty!

Ten koncert zapowiada się naprawdę wyjątkowo i jest chyba najlepszą opcją na zakończenie długiego weekendu i wyluzowanie się przy pięknej i oryginalnej muzyce.

Miejsce: Powidoki
Data: 3. czerwca
Start: 21.00
Wstęp wolny!

Zdjęcie wyróżniające: Instagram/ sarahkneufeld, resina_kr

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany