Już dzisiaj w ramach cyklu „WATCH DOCS na spacerze” w U-jazdowski kino odbędzie się pokaz specjalny filmu „Ryzyko”, reż. Laury Poitras. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina!


Najbardziej osobisty film w dorobku Laury Poitras – laureatki Oscara za Citizenfour – to kręcony przez sześć lat portret szefa WikiLeaks, Juliana Assange’a, którego właściwym tematem wydaje się jednak coraz bardziej ambiwalentna relacja między artystką a jej bohaterem. Bezprecedensowy dostęp do człowieka, który zmienił oblicze światowego dziennikarstwa – oglądamy nawet charakteryzację Assange’a przed ucieczką do ekwadorskiej ambasady – zaowocował dokumentem na tyle szczerym, że kontestowanym przez samego głównego bohatera.

Fascynującą historią o władzy i prawdzie, zdradzie i poświęceniu, rozgrywającą się w paranoicznym wręcz napięciu, bo świat wykradanych rządzącym tajemnic to też świat totalnej inwigilacji, znany nie tylko Assange’owi, ale i Poitras. W 2015 roku pozwane amerykańskie władze ujawniły ponad tysiąc stron materiałów zgromadzonych na jej temat przez służby.

—————————————————————-
Film zostanie zaprezentowany z napisami w jęz. polskim.
The film will be screened in the original language version with Polish subtitles.

Więcej informacji:

www.watchdocs.pl
www.u-jazdowski.pl/kino

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany