Wraz z powrotem wysokich temperatur, nad Wisłą ponownie zagości taniec! I tym razem nie chodzi o weekendowe harce na parkiecie. Pierwszy w tym sezonie Wieczór Tańca nad Wisłą: TANGO I MILONGA już 28. maja w poniedziałek, w Pomost 511. Wstęp bezpłatny!


Najbardziej roztańczone poniedziałki w mieście wracają w nowym sezonie! Pomost 511, Wilcza Milonga i Fundacja Energia Tanga zapraszają na tangowe rozpoczęcie tygodnia. Porywający taniec ulicy, urzeka i fascynuje ludzi na całym świecie. Wywodzi się z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju. Jego kroki wzorowane były na hiszpańskich tańcach habanera i flamenco. Do Europy tango przywitało ponad 100 lat temu i momentalnie podbiło serca mieszkańców starego kontynentu. Nieodłącznym elementem tanga jest milonga, czyli magiczny czas radości i zabawy. Jest to prawdziwa, zmysłowa uczta zarówno dla tańczących jak i dla obserwatorów, którzy mogą miło spędzić miło czas z przyjaciółmi. Tradycyjne milongi odbywają się wieczorami, by zrelaksować się po całym dniu życiowych zmagań. Taki wieczór pulsuje rytmem wewnątrz i na zewnątrz, a muzyczna atmosfera sięga zenitu. Podczas Wieczoru Tanga nad Wisłą wszyscy chętni będą mogli rozpocząć przygodę z tangiem lub przypomnieć sobie zapomniane kroki. Pierwsza godzina spotkania, to lekcja dla początkujących prowadzona przez znakomitych tancerzy i instruktorów: Beatę Maję Gellert
i Łukasza Wiśniewskiego. Nikt tak jak Łukasz nie czaruje tangowego nastoju, okraszonego piękną techniką Mai! Tuż po lekcji odbędzie się milonga, na której zarówno początkujący jak i zaawansowani miłośnicy tanga będą mogli delektować się tańcem na specjalnie przygotowanym parkiecie z linoleum. O oprawę muzyczną zadba Dj Wilk.

Miejsce: Pomost 511
Data: 28. maja
Start lekcji podstawowej: 20:00 / start milongi: 21:00

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany