Już za miesiąc odbędzie się druga edycja Warsaw Improv Festival! Właśnie ruszyła sprzedaż karnetów festiwalowych na fantastyczne 5 dni niekończąnczej się komedii!

Scena Główna będzie działała od 20 do 23 czerwca. Codziennie od 18:00, przez ponad 3 h prezentowane będą grupy z różnych części Polski i świata. Większość spektakli będzie grana w języku angielskim.

Program Warsaw Improv Festival 

Pierwszy dzień Warsaw Improv Festival (20.06) rozpocznie się rozrywkowym szlakiem Los Angeles – Brema – Warszawa. Artystki i artyści z tych trzech miast zagrają dla cztery komediowe, improwizowane spektakle, rozbudzając apetyt na jeszcze więcej absurdalnego, inteligentnego humoru. W czwartek (21.06) na Głównej Scenie pojawią się zespoły z niespożytą energią i sporą dawką szaleństwa – Klancyk, The Tea Cocks, Pinque Pony. To dzień dla widzów ceniących ostry humor i cięty język. W piątek obejrzycie tylko grupy z Polski, improwizujące po polsku. Tym razem na Scenie Głównej Warszawa, Kraków i Wrocław, dużo muzyki (Musical Improwizowany) i goście specjalni (zespół ABBBA). W sobotę (23.06) światowa improwizacja w pigułce – Patti Stiles, Cook County Social Club, Andy Eninger Solo.

Następnie po 22:00 przeniesiecie się na Małą Scenę do Resortu Komedii, na którą był otwarty nabór. Do Resortu Komedii będzie można wejść bezpłatne. Zobaczycie na niej wiele warszawskich grup – improwizowaną Dynastię, duety musicalowe (Cinema Disco, Piano Impro Szał) albo energetyczne grupy, w których jest tak wielu członków, że nie mieszczą się na scenie (Arnold S.).

Na festiwalu pojawią się komicy z Comedy Central i Saturday Night LIve

Festiwal to jednak nie tylko rozrywka, ale też rozbudowana część edukacyjna. Zaawansowani improwizatorzy będą brali udział w warsztatach z instruktorami ze Stanów Zjednoczonych, z Australii i warszawskiej Szkoły Impro, zdobywając i szlifując nowe umiejętności. Eksperci, którzy odwiedzą Warszawę to czynni komicy, piszący skecze, współpracujący z Comedy Central, czy Saturday Night Live, od lat specjalizujący się w improwizacji.

„Kto się boi impro?”

Ważnym wydarzeniem dla świata improwizacji będzie także pierwsza w Polsce publiczna debata – „Kto się boi impro?”, organizowana razem z Instytutem Teatralnym, im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Wydziałem Wiedzy O Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od niej rozpocznie się cały Festiwal. Co łączy tradycyjny teatr i improwizację teatralną? Jak wartości impro są przekładalne na inne dziedziny życia? Na te pytania będą odpowiadali zaproszeni gości – reżyserzy, edukatorzy artystyczni, krytycy teatralni i naukowcy.

Szczegółowy program Warsaw Improv festiwal: festival.warsawimprov.pl, www.facebook.com/warsawimprovfestival

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany