Od wielu lat Plac Zabaw oficjalnie otwiera się w Noc Muzeów i tak też będzie w tym roku. Przez cały weekend spodziewajcie się masy atrakcji. Wystąpi m.in. Natalia Przybysz, wystartuje letnia scena Klubu Komediowego i wystartuje cykl „Plan Filmowy”. Co jeszcze? 

Co na was czeka podczas otwarcia?

18.05.2018 – 20.05.2018 – SLOW MARKET – ROZPOCZĘCIE SEZONU

Slow Market to cykliczny wielokulturowy targ kulinarny, na którym będziecie mogli poznać smaki z całego świata — wystawcy są dobrani tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzajcie targ co weekend, od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczoru — wpadnijcie na rodzinny piknik, kolację z kimś bliskim albo szybką przekąskę przed imprezą. Zjedzcie coś, co dobrze znacie, albo dajcie się zaskoczyć nowym, nieoczywistym smakom. 

18.05.2018 – SOUL SERVICE & ENVEE NA BARCE

W piątek pierwsze w tym sezonie spotkanie z ekipą Soul Service na Barce! Kolektyw tym razem reprezentują Cpt. Sparky i Papa Zura, wspierani przez gościa specjalnego — znanego barkowego i leśnego Niedźwiedzia — Envee!

Soul Service to Burn Reynolds, Kapitan Sparky, Misty, Ojciec Karol i Papa Zura — kolektyw didżejsko-promotorsko-wydawniczy, od 2005 nieprzerwanie promujący niebanalną muzykę funkową, soulową, disco, psychodeliczną i tropikalną. Wydali serię kompilacji „Polish Funk”, a ostatnio „KRONIKI FILMOWE – Polish Library Music 1963-78”. Na zawsze na Barce.

19.05.2018 – SZKOLENIE NA PUMPTRUCKU

Pierwszy raz szkolenie na pumptrucku odbędzie się już 19 maja, ale szkolenia będą odbywać się na pumptrucku przy Dwa Osiem przez całe lato – co 2 tygodnie od 9 czerwca do 15 września.

Jazda na pumptracku uczy refleksu, pewności siebie, obycia ze sprzętem rowerowym i rozwija zmysł równowagi. Jest świetnym treningiem zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych zawodników. Zabawa jest prosta i bezpieczna: trzeba wykonywać odpowiedni balans ciałem i efektywnie korzystając z hopek pokonywać trasę bez pedałowania. W trakcie szkoleń z jazdy na pumptrucku nauczycie się bezpiecznego i efektywnego poruszania się po jego torze. Taka jazda sprawi mnóstwo frajdy i satysfakcji. Wsiadajcie na rowery i przyjeżdżajcie!

19.05.2018 – KONCERT NATALII PRZYBYSZ NA NOC MUZEÓW NA PLACU ZABAWIMPREZA WYSIWYG017 – CHARLIE B2B I  PIERRE LX NA BARCE

Natalię poznaliśmy dzięki zespołowi Sistars, który święcił triumfy kilkanaście (!) lat temu. Potem siostry Przybysz poszły w swoje strony. W 2012 roku Natalia nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin – premiera „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Trzy lata później przyszedł czas na „Prąd” — album, który uzyskał status platynowej płyty i przyniósł Natalii dwa Fryderyki. Trzeciego właśnie dostała za najnowszy album. Pełnych osobistych przeżyć utworów ze „Światła Nocnego” będziecie mogli posłuchać na żywo już w sobotę na Placu.

OTWARTE WARSZTATY ROWEROWE W DWA OSIEM

Pierwszy raz spotkamy się już 20 maja, ale warsztaty będą odbywać się w Dwa Osiem przez całe lato –  co 2 tygodnie począwszy od 3 czerwca do 9 września.

Czy wiesz jakie są rodzaje hamulców rowerowych? Czy wiesz, że wentyle w dętkach różnią się od siebie? Czy wiesz do jakiego poziomu ciśnienia należy pompować opony? Podczas warsztatów pokażemy jak smarować napęd, regulować przerzutki i hamulce. Jeśli podczas jazdy przytrafiły Ci się kiedyś sytuacje awaryjne służymy pomocą i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Po warsztatach będziesz wiedział co zrobić, żeby uniknąć awarii w przyszłości lub jak sobie z nimi poradzić przy pomocy podstawowych narzędzi, które zawsze warto mieć ze sobą.

Na warsztatach mile widziani są wszyscy głodnych praktycznej, rowerowej wiedzy niezależnie od wieku!

INAUGURACJA LETNIEJ SCENY KLUBU KOMEDIOWEGO: „ĆMA BAROWA” – KLUB KOMEDIOWY IMPROWIZUJE Z IKEA NAD WISŁĄ

Początek letniej sceny Klubu Komediowego na Placu Zabaw nad Wisłą. Zobaczycie „Ćmę barową”, czyli historie z knajpy – spektakl improwizowany, zainspirowany pomieszczeniami zaaranżowanymi przez IKEA dla Firm, podczas którego improwizatorzy zabiorą nas w świat klubokawiarni. Świat pełen przystojnych kobiet, nieprzystojnych anegdot, zawadiackich mężczyzn i uwodzicielskich piosenek. Zobaczycie bohaterów w przestrzeni kawiarniano-knajpianej, gdzie sprawdzimy, jakie rozmowy prowadzi się przy kultowym LACK-u, a jakie przy ogrodowym stoliku TÄRNÖ, oraz jak relacja rozmówców zmieni się, gdy przesiądą się ze stołków barowych DALFRED na miękkie poduszki sofy DELAKTIG.

Przedstawienie będzie improwizowane, tj. wymyślane i grane na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych postaci, za to w otoczeniu mebli IKEA.

20.05.2018 – ROZPOCZĘCIE CYKLU PLAN FILMOWY: „CINEMA PARAIDSO”

Pierwszy raz wydarzenie odbędzie się już 20 maja, ale pokazy będą odbywać się przez całe lato –  co tydzień począwszy od 12 czerwca do 4 września włącznie.

Na otwarciu Planu Filmowego zobaczycie obraz, który o miłości do kina opowiada tak jak żaden inny film. Tym też najlepszym z możliwych wstępów zapraszamy na kolejną odsłonę Planu Filmowego! Szczegółowy program z informacją o sekcjach tematycznych będzie dostępny już niebawem!

Miejsce: Plac Zabaw nad Wisłą
Daty: 18. – 20. maja
Wstęp Wolny

Zdjęcie: Plac Zabaw nad Wisłą

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany